Wpis z mikrobloga

Przyjaciele, chcę poznać waszą opinię.

tl;dr


Feniks.. jest niezbalansowany w choy. Oto jego problemy:

Jego tarcza jest OP - wchodzisz do walki, tracisz tarczę i uciekasz dzięki swojej teleportacji. Czekasz 4 sekundy i tarcza Ci się odnawia w choy szybko. To tak jakbyś regenerował sobie połowę życia w załóżmy 5 sekund.
Jego autoataki bolą - i to bardzo. Dodatkowo może sobie zmienić atak na tego orba i strzelać Ciebie z dalszej odległości.
Jego Ulti są przesadzone - promień przez całą mapę jest OP, drugie namierzanie też jest OP - nie masz jak od tego uciec jak zostałeś namierzony. Nie pomoże ukrycie się za budynkiem, schowanie za sojusznikiem. Po prostu kulki Cię dopadną. Jedyna opcja to blok typu Varian, Genji lub szybki powrót do bazy / staza ala Chromie z talentem 11 poziom.
Jego czyszczenie minionów jest przesadzone.
Może sam czyścić obozy najemników dzięki (a jakże) tarczy i obrażeniom.
Ma dobrą ucieczkę - może się przenosić nawet za ściany

I teraz tak - każda postać ma swoje plusy i minusy prawda? Np. Taki Genji - ma dobre walki drużynowe, ale słabe czyszczenie fal stworów.

No i popatrzmy na Feniksa:

Dobre walki 1v1
Dobre walki 5v5
Dobre czyszczenie fal
Dobre czyszczenie obozów
Dobra ucieczka

No #!$%@? Feniks nie ma żadnych wad. I teraz wyobraźcie sobie coś takiego w lidze - z tego co wiem, to ze statystyk wychodzi mu prawie 63% wygranych. Oczywiście Smuga ma ok. 60%, ale ona ma swoje wady - Przegrywa niektóre walki 1v1 (np. z Feniksem -.-) i ma bardzo słabe czyszczenie fal.

I tak jeszcze możemy wrócić do filmiku przedstawiającego Feniksa. Widac na nim jak jest kontrowany przez Raynora (śmiech na sali) i Smugę. Od razu powiem, że to nieprawda. Obie te postacie są słabe przeciwko Feniksowi. Zanim zbijesz mu tarczę, to on albo Cię zabije, albo stracisz połowę HP, a on się po prostu przeteleportuje i wróci za 10 sekund z pełnymi tarczami.

Tak niezbalansowanego bohatera w Heroes of the Storm chyba jeszcze nie było.

Nie polecam teraz grać - dla mnie to po prostu frustrujące jak wyglądają teraz gry. Czekam na potężnego nerfa.

PS. Zna ktoś może jakąś kontrę? Z tego co czytałem to jest nią Kerrigan, ale nie potrafię nią grać i zawsze przegrywam. :(

#hots #heroesofthestorm
  • 7
nie no, blizz raczej nie robi tego celowo, to nieudolność.

Tak niezbalansowanego bohatera w Heroes of the Storm chyba jeszcze nie było.

Li Ming.


@celtics: trochę tego było. Kael z czasów, gdy nie było banów na HL. Rehgar po jednym patchu miał 66% wr. Tyrande jak wsadzili jej leczenie całego teamu na ulti z battle momentum na 7. li ming z ess of johan. Thrall z battle momentum albo jak earthquake