Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirkówny, jeśli byłby ktoś z Was zainteresowany to dzisiaj na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, w godzinach 15.00-16.30 odbędzie się szkolenie dla Obserwatorów naszej Fundacji - Court Watch Polska. Najogólniej rzecz ujmując Fundacja działa na rzecz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa - główną osią działań jest obserwacja rozpraw/posiedzeń sądowych, tworzenie raportów z obserwacji, co potem staje się częścią raportu rocznego z obserwacji prowadzonych w całej Polsce..

(ostatni raport 2016/2017 ---------------> https://courtwatch.pl/wp-content/uploads/FCWP2017_raport.pdf).

...oczywiście nie tylko, ale nie ma sensu rozpisywać się tutaj - więcej informacji znajdziecie na stronie: www.courtwatch.pl

Same zapisy na szkolenie prowadzone są o tutaj ------> https://courtwatch.pl/wolontariat/zapisy/
Na szkolenie można przyjść, i nie trzeba od razu stawać się Obserwatorem - zapisanie na szkolenie nie równa się automatycznej wiążącej deklaracji, bez stresu. Szkolenie nic nie kosztuje, nie jest też wymagana jakaś super wiedza z zakresu prawa.

Ja sam działam w Fundacji już czwarty rok, w Fundacji bezproblemowo - i bezstresowo - zrobiłem praktyki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkolenia są co do zasady organizowane odgórnie - ale jeśli ktoś chciałby zostać indywidualnie przeszkolony, to też jest taka możliwość (nie tylko w Białymstoku, ale też w Krakowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i wielu innych miastach).

To chyba tyle. Zapraszam w imieniu oddziału białostockiego.

#courtwatch #prawo #bialystok #szkolenie
  • 3
@Maver87: Z obserwacji tworzy się raport (ktory zawiera m. in. Informacje o przestrzeganiu przez sąd praw stron, świadków, uczestników, o tym czy sąd traktuje strony równo, czy pouczano strony czy świadków o przysługujących im prawach etc). Potem na podstawie wszystkich raportów tworzy sie roczne raporty, i przedstawia sie jej wyniki opinii publicznej, Ministerstwu Sprawiedliwości, stowarzyszeniom sędziów, prezesom sądów czy samym sędziom. Głównie rola edukacyjna, ale też mamy pewne inicjatywy.