Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dobra, bo już się kompletnie pogubiłem w tym całym burdelu z #bitcoin #kryptowaluty i w sumie nic nie rozumiem.

W 2017 I 2018 kupiłem poprzez 4coins btc, w sumie mam 0.0223 btc I do dzisiaj cały czas hodl, w sumie to nie opłaca mi się tego ruszać tylko obserwować rynek i dokupywać jak trochę spadnie.

Jak bardzo mam #!$%@?? Coś mam #!$%@? płacić za to że mam bitka?

Układam sobie życie w finlandii. Najlepiej jeździć do Czech czy w finlandii jest spoko?
  • 19
@misiek735: proponowałbym poczekać na rozwój sytuacji bo obecnie jest burdel i panika informacyjna. Ministerstwo Finansów swoje a Krajowa Informacja Skarbowa swoje. To co MF ogłosiło zapewne za kilka dni zostanie albo zdjęte całkowicie albo sprostowane bo inaczej ludzie wyjdą na ulicę. No bo: jeśli w 2017 obracałeś na giełdzie kwotą 10.000 zł, to bez względu na to czy coś zarobiłeś czy nawet straciłeś wszystko, musisz wg Morawieckiego zapłacić podatek od każdej
@misiek735: Od sprzedaży odprowadza się podatek, jeśli trzymasz i nie sprzedawałeś w trakcie to nie musisz od tego płacić podatku.
Zresztą 4coins mają jakąś zapisaną historię transakcji? Bo ogólnie nie mają takiego obowiązku, na stronie też nie widzę, aby można było ją zobaczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryptomaniakk: uprzejmie dziękuję za wyjaśnienie, właśnie takie posty jak Twoje dla osób kompletnie nie zorientowanych w temacie są ważne i pomocne.

@pannafoster: tak, jest to kantor btc

@TomdeX: o żadnej historii zakupów nie słyszałem i nie natknąłem się na to.

W związku z tym burdelem, czy uważacie że nadal bezpiecznie jest dokupywać btc poprzez 4coins? Czy lepiej przerzucić się na jakiś inny serwis, zagraniczny? W sumie to nie wiem
@misiek735: @pannafoster: 4coins nazywa siebie kantorem, ale działa jak giełda. Z regulaminu:

§2.1. 4coins.pl oferuje usługi świadczone drogą elektroniczną, które polegają na pośredniczeniu i wsparciu procesu zakupu oraz sprzedaży jednostek udziałów w rozproszonych systemach księgowych, bazujących na kryptografii BTC – Bitcoin oraz BCC – Bitcoin Cash.

§2.3. Działalność Serwisu polega tylko i wyłącznie na zapewnieniu możliwości kojarzenia Użytkowników z ofertami dostępnymi na rynku BTC lub BCC celem zawierania przez nich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pannafoster: dzięki dzięki ( ͡º ͜ʖ͡º)

@vytah: Ehh, szkoda strzępić ryja na to :/

@vytah: ja nawet żadnego pdf (faktura) od nich z zakupem nie otrzymałem. Płatności szły przez dotpay, bo mam od nich maile z potwierdzeniem zakupu - więc podejrzewam że jak nie uda im się dostać moich danych od 4coins, to dojdą poprzez dotpay (?)
@misiek735: jeśli tylko kupujesz i trzymasz w jednej krypto np. BTC to na dzień dzisiejszy nie podlega to opodatkowaniu, ale tylko na dzień dzisiejszy, bo kto wie co ogłoszą np jutro albo za kilka dni. Pamiętaj też że jeśli postanowisz wymienić BTC na LTC lub na jakąkolwiek inną kryptowalutę to czynność ta podlega już opodatkowaniu. Gdziekolwiek byś się nie przeniósł z zakupami, jeśli zasilasz swoje konto na Bitbay-u, Cooinroomie czy 4Coins
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryptomaniakk: wobec tego wychodzi na to że najlepiej wypłacać złotówki / euro z bankomatu, po czym kupić btc od kogoś prywatnie bądź za granicą za gotówkę (o ile taka opcja istnieje, nie wiem czy np. Te automaty co są w Polsce do sprzedaży btc obsługują gotówkę czy tylko płatność kartą. Jak tylko karta no to trochę lipa...
@misiek735 mając zaufanego znajomego co ma obywatelstwo w innym państwie, można dać mu gotówkę np. w EUR, żeby wpłacił do banku i kupił nam kryptowalutę na portalu zagranicznym, otrzymane krypto najlepiej trzymać na portfelu sprzętowym (np Trezor) i spokojnie żyć po powrocie do PL. To samo z automatami do Bitcoina. Tylko pytanie czy warto teraz kupować i ściskać Bitcoiny skoro wszystko wskazuje na to, że kurs do wakacji poleci na łeb na