Wpis z mikrobloga

34 radnych, czyli wszyscy obecni na sali, zgodzili się na bezpłatne przejazdy dla uczniów. Uchwała zacznie obowiązywać od września, a rocznie budżet miasta wyda na to 10 mln zł.

We Wrocławiu 82 tys. uczniów od 1 września będzie jeździć komunikacją miejską bezpłatnie. W czwartek zgodzili się na to miejscy radni. 34, którzy byli obecni na sesji, podnieśli ręce „za”. Z inicjatywą wyszedł ratusz, choć – co przypomniał Sebastian Lorenc z PO – już rok temu temat podjęli działacze OK Wrocław i Inicjatywy Polskiej, którzy zebrali 5 tys. podpisów pod tym projektem.

#wroclaw @wiedro
mroz3 - 34 radnych, czyli wszyscy obecni na sali, zgodzili się na bezpłatne przejazdy...

źródło: comment_CpRmuLxL6sblQonEkMHt2Q2BFxu8lD9g.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@mroz3: Z tej decyzji powinni się cieszyć kierowcy. W końcu to tysiące dzieci odwożonych przez rodziców mniej, a przez co mniejszy ruch na rogach.
  • Odpowiedz
@krisip: no to świetnie, pewnie nie będziesz sobie też wyobrażał żeby 18 latek samodzielnie poszedł na imprezę. Ja sam jak miałem 8 lat to powiedziałem w domu że chcę sam jeździć do szkoły bo wszyscy już chodzą sami i jest mi głupio.

A później pełno dorosłych niesamodzielnych sierot wokół...
  • Odpowiedz
@WesolySromek XD dobre, też nie czaje tego, mam kumpla który 10letnie dziecko odprowadza dzień w dzień do szkoły która jest oddalona od domu o jakis 1kilometr, gdzie od samego bloku do szkoły jest chodnik z obu stron drogi.... :D a później takie #!$%@? mamisynki wychodzą. Ja w 2klasie podstawówki już #!$%@? z buta 2km do szkoły, bo starzy nie mieli czasu nie zawozic. W sumie dobrze mi to zrobilo
  • Odpowiedz
@mroz3 w Warszawie jest tak już od (chyba) września 2017. Codziennie jeżdżę komunikacją miejską i widzę, że korzystają z tego głównie wycieczki szkolne. Oczywiście przed tym podniesienie cen biletów, i to nie tylko jednorazowych
  • Odpowiedz
@jeerrry: naprawdę uważasz, że jeśli stać kogoś na wożenie dziecka autem to nagle go wyśle tramwajem, bo za darmo? XDXX


@Kuplerstwo: tak, o 8 zazwyczaj #!$%@? się w korkach i cena za paliwo na dowozenie gówniaka może być mniejsza niz za bilety.. wiele osób pewnie rozważa czy zawozić samemu czy nie i teraz szala będzie przechylona.. raczej nie będzie kolosalnej różnicy ale zauważalna pewnie tak.
  • Odpowiedz