Wpis z mikrobloga

"Podczas świąt spotkałem się z moim kuzynem i opowiedział mi o tym co rozpętał w szkole swojej córki.

Otóż do klasy jego córki (15-latka) dołączył pewien chłopak. Podobno rodzina się przeprowadziła i dojazdy do poprzedniej szkoły zbyt długo by dziennie trwały. Ale to chyba nie był powód, otóż chłopak jest po prostu jak sądzą opóźniony w rozwoju i generalnie niegrzeczny.
W każdym razie nauczycielka wymyśliła iż zastosuje odwieczny sposób.
Niegrzecznego chłopaka sadzamy za karę z grzeczną dziewczyną i w ten oto cudowny sposób chłopak staje się aniołkiem.

Niestety tak się nie stało.
Kuzyn z żoną poszli z awanturą do szkoły, bo córka pogorszyła się w nauce. Szkoła oczywiście "tak zajmiemy się sprawą", czyli olali to.
Ale to był tylko początek, bo ów chłopak postanowił iż skoro siedzą razem to jest jego dziewczyną i zaczął mocniej zaczepiać i łapać za tyłek czy piersi oraz siłą próbował pocałować.
Wizyta kuzyna w szkole z wielką awanturą i znowu nic.
Ale mój kuzyn w ciemię nie jest bity i sprawa na policję

"Kodeks karny w art. 197 §1- 4 stanowi, że „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".
Nagranie z monitoringu szkolnego, które udostępniła na wniosek policji szkoła, pokazały jak córka kuzyna mimo wyraźnej odmowy jest wręcz atakowana, bo jak nazwać dopchnięcie do ściany i próbę włożenia dłoni w spodnie dziewczyny.

Z chłopakiem sprawa rozwiązana, sąd, kurator, skierowanie na przymusowe leczenie.

Ale kuzyn nie odpuścił i pozwał szkołę, że dopuściła do takiej sytuacji pomimo zgłoszonego problemu. Teraz czeka na rozprawę."

#truestory #polska #edukacja #gownowpis
  • 130
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Wolaj jak sie to zakonczy. Nienawidze takiej biernosci. Starszy zaczepia mlodych? xD to dzieci. Szturchaja go? xD dzieci, lol. Zawsze tylko dzieci, dzieci, ale psychiczne dziecko jest tak samo grozne jak dorosly. Leniwe buly bez jaj.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: @francopolo: @Kule_Kuglarza: znajoma opowiadała, że przeniesienie takiego delikwenta do innej szkoły jest wręcz niemożliwe i ani nauczyciel ani dyrektor nic w sumie nie zrobi. Ogólnie zawsze opowiada o jakiś przypałach w stylu koleś zrobił kupę na środku sali itd. I teraz jak szkoła chce go wywalić to musi mu znaleźć miejsce w innej szkole bo nauka obowiązkowa. Już widzę tą rozmowę dyrektorki z drugą "słuchaj mam takiego genialnego
  • Odpowiedz
znajoma opowiadała, że przeniesienie takiego delikwenta do innej szkoły jest wręcz niemożliwe i ani nauczyciel ani dyrektor nic w sumie nie zrobi. Ogólnie zawsze opowiada o jakiś przypałach w stylu koleś zrobił kupę na środku sali itd. I teraz jak szkoła chce go wywalić to musi mu znaleźć miejsce w innej szkole bo nauka obowiązkowa. Już widzę tą rozmowę dyrektorki z drugą "słuchaj mam takiego genialnego dzieciaka, który u Ciebie by się
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: U mnie w szkole był nawet TVN po jednej z akcji (koło roku 99-01) po jednej z akcji uczniów kiedy drugiem przez jego wybryk stała się krzywda (uszkodzenie kręgosłupa) i to chyba był jedyny raz kiedy sprawa nie została zamieciona pod dywan a dzisiaj to dyrekcje bym na zbity pysk wywalił za to zamiatanie pod dywan i "nasza szkoła jest bezpieczna i bez przemocy"
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful a jakby rzeczywiście do czegoś doszło, coś się stało to by było oczywiście, że nikt nic nie zgłaszał, że to dobry chłopak itp. itd. Bardzo dobrze, powinni kogoś udupić w szkole dla przykładu
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Każdy z nas to miał, niektórzy do pewnego wieku, niektórzy do tej pory. TO wynika z ideologi jaką się nam sprzedaje, a ona czyli ta ideologia powoduje niepełne korzystanie z naszych zdolności umysłowych, nieumiejętne rozumienie rzeczywistości. Zwyczajnie zawierzamy naszym myślom i sądzimy że są równoznaczne z rzeczywistością. W rezultacie koleś sobie pomyślał że ma to jego dziewczyna, w głowie zawrzało od pozytywnych emocji co jeszcze bardziej go utwierdziło w tym
  • Odpowiedz
@max1983: Bo szkoły powinny być podzielone na zwykłe i specjalnie - a specjalne prowadzić selekcje i dawać szanse tym które mają niepełnosprawność w minimalnym stopniu. Akceptowalne są jeszcze szkoły zwykłe z klasami specjalnymi ale bez w pełni sprawnych uczniów w takiej klasie nawet jak by tam miało być 5 osób.
  • Odpowiedz