Wpis z mikrobloga

Drogie #programista15k na #b2b
Jaki bank do założenia konta firmowego polecacie?
Prywatne konto mam w PKO BP i zastanawiam się, czy jest jakaś ogromna różnica między bankami? Na korzyść PKO BP zalicza się jak dla mnie to, że bym sobie hajs mógł przelewać od razu
  • 12
  • Odpowiedz
@diarrhoea: powiem Ci, jak będzie wyglądało Twoje używanie konta firmowego: dostaniesz tam kasę od firmy, zrobisz 3 przelewy (dochodowy, ZUS, VAT), a resztę prześlesz na swoje 'prywatne' konto. I tak co miesiąc.
  • Odpowiedz
@fegwegw: Mimo wszystko ponoć bywa problem z tłumaczeniem pewnych wpływów na takie konto (np. jak ktoś Ci odda hasj za żarcie itd). No i trochę łatwiej jest to sobie regulować co się dzieje :P
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Dasz sobie radę bez ale jeśli już pytasz to zależy w jakiej walucie otrzymujesz wypłatę. Jeśli standardowo PLN to ja wprost uwielbiam system mBanku. Prosty, przejrzysty, przyjemny w użytkowaniu, dostęp do apek i wszystko co programista sobie zarzyczy. Właściwie wszystkie lokaty i tak dalej można otwierać przez internet plus do tego z mBankiem można założyć profil zaufany bez wychodzenia z domu. Żyć nie umierać jest jednak jedno ale. Opłaty. Potrafią
  • Odpowiedz
@diarrhoea: co do kontroli to z tego co mi moja księgowa powiedziała to na jedno osobowej działalności gospodarczej, jeżeli wpadnie ci kontrola to trzepią wszystkie twoje konta, łącznie z prywatnym
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Pko ma całkiem fajnie zintegorwane konta w aplikacji mobilnej, spoko to wygląda. Ale żeby mieć darmowe konto firmowe w pko musisz wydać kartą 500zł i zapłącić ZUS, inaczej masz opłatę 25zł z miesiąc. Od nich za dużo nie dostaniesz (czasem można za założenie z polecenia zarobić 200zł, ale akurat promo się skończyło). A opłat masz tam strasznie dużo.

Szczególnie, że w Alior Banku możesz dostać do 80-90zł od nich za
  • Odpowiedz
@diarrhoea: olej konta firmowe. nie oplaca sie. jesli prowadzisz jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza, mozesz miec zwykle konto osobiste jako konto firmowe. a wtedy szukasz takiego, gdzie masz za free przelewy i prowadzenie. bo wiecej przeciez na firmowym nie trzeba. jedyne przelewy jakie wtedy robisz to 2x urzad skarbowy, 1x zus, ksiegowosc jesli masz i wyplata dla pracownika (ewentualnie jakas premia dla najlepszego pracownika miesiaca xD)
  • Odpowiedz
Sprawdź sobie ikonto biznes w Aliorze. Dostajesz 1500 zł na wstępie. 2-4 dni na otwarcie, a obsługa bardzo intuicyjna.
  • Odpowiedz