Wpis z mikrobloga

@sargento: Ja bym odjechał normalnie.. myślę że dało by radę i zsunał by się. Podnieść nie bo by się na bok wywalił i jeszcze yarisa uszkodził.
  • Odpowiedz
nie podniesie tego auta, taka rampa ma 800kg udźwigu


@gali20: Hahaha.. to nawet w mniejszych takie które na B są zarejestrowane i miają windę, stawiało się 2 tonowe palety i podnosiła.. Na samej windzie też było napisane że do 2T.. w takiej solówce to pewnie i z 4T podniesie.

Po drugie całej masy auta nie masz skupionej w jednym punkcie.. jeżeli auto waży 1400kg, to na każde koło masz 600kg
  • Odpowiedz
@gali20: Co ma BHP do tego, skoro udźwig jest do 2T to 2T można podnieść.

Ja jeszcze nie spotkałem się z windą z udźwigiem mniejszym niż 2T.. może takie doczepiane jednopaletowe do zwykłych busów..
  • Odpowiedz
nie podniesie tego auta, taka rampa ma 800kg udźwigu


@gali20: całe auto pewnie waży 1600 ale na rampie przecież stoi jednym kołem, rampa by nie podnosiła całego ciężaru tylko ~1/3 pewnie. Lekko podnieść i odjechać żeby klapy nie rysować.
  • Odpowiedz
@r5678 oczywiście kolega @gali20 mówi głupoty i jedno koło tego auta ta winda usniosłaby spokojnie ale 4 tony to też przesada. To widać standardowa platforma z 2,5 tony udźwigu i to nie tam na rogu oczywiście tylko tu przy samych drzwiach. A dlaczego stoi z otwartą windą? Jak siłowniki poszły to opadła na dół i nawet jak podniesie to będzie sama opadać do samego dołu.
  • Odpowiedz