Wpis z mikrobloga

Uwielbiam swiateczno rodzinne rozmowy o zarobkach przy stole.

Wujek Janusz nagle mowi

"ty anon, ty siedzisz w informatyce, wytlumacz mi dlaczego wy taka kase chcecie za klikanie w komputer?"

wujek ale o co chodzi ?

(wujek ma firme, a jakze by inaczej, transportowa)

"Mialem ostatnio kilka rozmow o prace z INFORMATYKAMI, bo potrzebuje systemu do mojej firmy, to sie chyba CeReM nazywa"

(xD)

wujek kontynuuje

"To zamiast zlecac firmie zewnetrznej pomyslalem, ze zatrudnie takiego jednego zeby mi taki system zrobil, a w miedzysie by pomogl firmowe komputery do porzadku doprowadzic.

Przyszedl jeden jakis student na rozmowe i mowi, ze chce TRZY TYSIACE na miesiac, i moze przychodzic do biura na 4-5 godzin dziennie, rozumiesz anon, TRZY TYSIACE"

Posanowilem jak najbszyciej zmienic temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it
  • 69
  • Odpowiedz
jak to taka hiper prosta sprawa to czemu sam jej od razu nie zrobił?


@Naxster: Napisałem wyżej; nie zna się/nie chciało mu się nad tym siedzieć/nie miał czasu...

Sorry, ale to tego żeby ocenić, że skonfigurowanie wifi, zainstalowanie drukarki na 5 kompach, to nie filozofia- wybitnej wiedzy nie trzeba. To nawet nie jest robota dla informatyka po prawdzie..

Tak się cenią, że trzeba być właśnie naiwnym "januszem" żeby się złapać
  • Odpowiedz
@pszkrul: A Ty uważasz, że taka gówniana robota była warta 500-600 zł? Możesz mnie pogratulować, sam mu powiedziałem żeby nie brał za te pieniądze "fachowca" bo usługa nie jest warta tej ceny.

I żeby była jasność, nie mam tutaj na myśli usług, które wymagają wiedzy fachowej. Za awaryjną naprawdę sieci w firmie zapłaciłem kiedyś ponad 1k PLN. Chłopakowi zajęło to 1,5h...
  • Odpowiedz
nie zna się/nie chciało mu się nad tym siedzieć/nie miał czasu...


@Palwed: ktos zna sie, chce mu sie i ma czas. Chce za to kase
ŁOLABOGA POLAKA OKRADAJO ZŁODZIEJE

Jak ci nie pasuje cena to mowisz "cena mi nie pasuje" a nie rozpowiadasz jak to chciwi ludzie kasy chcieli no skandal!
Nie masz czasu, nie chce ci sie to płacisz
  • Odpowiedz
ŁOLABOGA POLAKA OKRADAJO ZŁODZIEJE


@Naxster: Co Ty #!$%@? mi tutaj... Doskonale sobie zdajesz sprawę, że ta cena jest całkowicie nieadekwatna do usługi i o tym piszę. Podejrzewam, że gdyby dobrze poszukał to by znalazł kogoś kto to zrobi i za 150-200 zł.

Jak ci nie pasuje cena to mowisz "cena mi nie pasuje"

I tak
  • Odpowiedz
@Karol_C: święta prawda. Robiłem bardzo krótko w tej branży, zdaje się około roku. Potem przebranżowienie na full$tacka webdevowego (of korz żadne php-shit) i to się nazywa hajlajf. Wóda, dziwki i lasery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Obiad w z wujkiem (robi remonty).
- A co to to za praca, siedzenie przy kompie i klikanie.
- Programowania trzeba się długo uczyć.
- Oj tam takie #!$%@?, pewnie rok, dwa lata i każdy się nauczy. Medycyny, czy choćby remontów to się trzeba długo uczyć.
Podaje wujkowi telefon komórkowy.
- Po co mnie to.
- To telefon bez systemu, sama elektronika. Ma wujek dwa lata, niech wujek się nauczy i napisze
  • Odpowiedz