Wpis z mikrobloga

Cześć pyszczki. Od zeszłego roku mam sobie stary rower, taką dwururkę, który wizualnie mi się podobał (i to na tyle, że chyba za niego przepłaciłam nawet biorąc pod uwagę, że jest sto razy tańszy niż nowy...;/ No ale ok, nie ważne. Mam pytanie do wykopków, którzy wiedzą cokolwiek o rowerowaniu - ja wiem tylko jak robić, żeby jechał.

1. Rowerek ma parę rys i maleńkie kawałki rdzy - myślicie, że mogę odrdzewiaczem i potem okleić folią carbon (podobno na carbonie nie widać za dużo błędów i łączeń)? Malowanie wydaje się trudne i/lub drogie - zależy, czy zrobię to sama czy zlecę profesjonalistom.

2. Dodatkowo doradzcie jakieś fajne, budżetowe siodełko. I może te, takie wiecie, nakładki na kierownicę, co się łapkami łapie za nie.

3. Jakie oświetlenie doczepić? (obecna przednia lampka została przede mnie zepsuta).

PS. Kubiłam akurat ten rower, bo miał różowe oponki i ramę z liliowo-czarnym cieniowaniem. Tak, #logikarozowychpaskow

#rower #rowery #rowerowawarszawa #pomocy
  • 7
@Brosa: Oklejałem dwukrotnie, wychodzi nieźle, folia też trzyma się nieźle (3M) ale to bardzo niewdzięczne zajęcie. Dałem do malowania proszkowego, koszt wyższy mniej niż 50 zł, jakość i trwałość zdecydowanie lepsza.
@FatAlbert: myślałam o malowaniu, ale cena zdaje się dość wysoka... 200 zł na malowanko mogę wydać, ale z rozłożeniem, złożeniem i serwisem to wychodzi 500 zł, a sama se roweru nie umiem rozłożyć no i jak ja to w kawałkach dostarczę ¯\_(ツ)_/¯ bym musiała swojego faceta męczyć albo się uczyć z tutoriala na YouTube. Wiadomo, z YouTube nie takie rzeczy się robiło ale głównie naprawy elektroniczne i szpachlowanie, a do mechaniki
@Rivgen: 1. z rowerem widzę się jutro, zdjęcie dostarczę ;)

2. o bożu, jak too? :) wielkością? mówili mi, że jak jest za miękkie, to odcina krążenie co za tym idzie czucie od ważnych rejonów, słyszałeś takie teorie?

3. tak, tylko po mieście, kupiłam se jakąś lampkę, ale nie umiem przyczepić (BRAWO JA :D)
@Brosa:
Siodełko dobiera się do szerokości kości kulszowych miednicy.
Tytaj koleś wyjaśnia o co chodzi https://www.youtube.com/watch?v=5vN36yDbfe0
W Gliwicach jest serwis odnawiający rowery i ma przystępne ceny.
https://www.olx.pl/oferta/rower-odnowa-rowerow-24-26-28-malowanie-proszkowe-zapraszamy-tanio-CID767-IDs48GD.html

Generalnie to dobrze zastanów się czy opłaca się remontować tak stary rower, dwururki nie są tak bardzo udaną konstrukcją i już widziałem popękane ramy z bardzo dobrych firm takich jak Puch, KTM, Peugeot. Musisz być pewna że rama nie została przeciążona lub poprostu nie
@Fastboot: dzięki za fachową pomoc :) swojego roweru używam zwykle do jazdy rekreacyjnej, jezdziłam nim zeszłego lata i zdaje mi się, że trochę "krzywo jedzie" więc może coś jest skrzywione. Niestety wszystkie rowery jakie widzę są albo drogie albo brzydkie ( ʖ̯)