Wpis z mikrobloga

Czy gry MMO to strata czasu? Co o tym sądzicie?

Zawsze grałem w mmo, potem przestałem i sobie niedawno zainstalowałem WoWa. Kurcze ile to człowiek musi godzin dziennie z życia poświęcić, żeby wbić lvl, zebrać skórę... I to tylko po to, żeby mieć ten wirtualny postęp w rozwoju wirtualnej postaci... Rezygnować z tylu czynności w prawdziwym życiu, żeby w wirtualnym wydropić rare z dungeona... Inaczej jeśli chodzi o zwykłe rpg - rozrywka w wolnym czasie, fabuła zwięzła i rzeczowa. a mmo... grindowanie.

#pytanie #kiciochpyta #mmorpg #gry
bsct - Czy gry MMO to strata czasu? Co o tym sądzicie?

Zawsze grałem w mmo, potem ...

źródło: comment_z4OfxgR25pKfyzO0pfKjcmUuxp3lnbBK.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@hellzaq: ja grindowałem w last chaos, metinie, potem gralem w coda, jk3, tony hawk american wasteland bilem rekordy... i teraz czlowiek 20 lat, matura ledwo, brak prawka i jedyne czym sie moge pochwalic, to ze mi sie jakiś łuk w metinie nie spalił
  • Odpowiedz
@bsct: Ostatni update w wowie wszystko zwalił. Przed updatem jak zaczynało sie grac nowa postacia to lvl szybciej wpadal, dungi byly mniej czasochlonne, byl fun z questow i expa.
Dalo rade to pogodzic z codzienna praca i zyciem. A teraz szkoda kasy na abonamnet, skoro tak ciezko do aktualnego kontentu gry dotrzec.
Mogliby chociaz swiat zrobic typu "hardcore" na takie rzeczy jak w diablo. Mnie osobiscie klepanie masy mobow by
  • Odpowiedz
@yanushh: @Xennonek: nie widze gier jako strata czasu - to jest super medium. sluchasz muzyki, ogladasz filmy, interesuje Cie fabula? gry to jest wszystko w jednym + interaktywnosc
@hellzaq: no niby wiem z czego sie sklada komputer i jak niektore rzeczy dzialaja
  • Odpowiedz
@bsct Grałem w wow jakieś 6 lat, nie gram już jakieś 3 lata i powiem szczerze czasem mi się tęskni, ale nie do samego grania ale do ludzi z którymi miałem przyjemność grać.
  • Odpowiedz
@hellzaq: niee no wiem ze przede mna wszystko, tylko zastanawia mnie czesto co bym mogl zrobic w czasie gdy gram i czy faktycznie granie mnie odstresowalo. jak powiedzmy wracam do domu, pyk 2 godzinki w fallouta. czy w tym czasie nie lepiej bylo zrobic czegos innego. czy potrzebowalem tego relaksu.
  • Odpowiedz