Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich o to się nie musisz martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdawałem prawo jazdy w Niemczech a tam są uczuleni na punkcie przestrzegania przepisów. Są oczywiście wyjątki no ale jednak.
Najbardziej w Niemczech wkurzają mnie rowerzyści, traktowani jak święte krowy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@iustitia_ad_omnes: Co do rowerzystow, jezdziles kiedys rowerem po drogach?
Ja tak, i w idealnym swiecie kurs prawa jazdy zawieralby pare godzin rowerem po drogach, aby kazdy zobaczyl jak nieprzyjemne i niebezpieczne jest mijanie rowerzystow na zyletke. Na zachodze lepiej niz u nas, ale dalej duzo za skandynawia niestety.

Nie jestem fanem holenderskiego przegiecia prorowerowego, no ale dalej jest troche do zrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich kiedyś zdarzało mi się jeździć po drogach ale te czasy minęły :) nie chce też wkurzać kierowców i przeszkadzać im w jeździe. Po za tym sam wiesz jak niektórzy jeżdżą rowerami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pewnie ze taki dodatkowy kurs mógłby się przydać aczkolwiek nie żyjemy w świecie idealnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nieraz przejeżdżam obok rowerzysty to mam wrażenie jakby
  • Odpowiedz
@iustitia_ad_omnes: Prawde mowiac nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na codzien nie jezdze, z rzadka w weekend sie przejade, ale w roku minimum 3 tygodnie sumujac w siodelku z sakwami, tylko w malo zaludnionych miejscach.

Wogole zauwazylem ze im wiecej sakw tym powazniej mnie traktuja - kierowcy, ale szczegolnie piesi, jak jade z przednimi naprawde szybko zwiewaja z drogi rowerowej ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Mirek_przodowy: sorry za odkopanie :) mieszkam obok i oni tak zawsze stoja. Generalnie sami rozjechali trawnik bo wspolny czyli niczyj. Aut duzo a oni pozno wracaja i raczej maja to w dupie ze rozjechane, byle bylo gdzie auto zaparkowac.
  • Odpowiedz
No pod swoim oknem praktycznie parkuja ;) brakuje lancucha do paska jak w starej reklamie pzu ;)
  • Odpowiedz