Wpis z mikrobloga

MIRKI HELP MNJE a odwdziecze się pierwszym #rozdajo
A jest o co walczyć.

4pak belgijskiego piwa marki JUPILER. Wyśle na moj koszt
Dla osoby która mi pomoże naprawić lub poda najtrafniejsza diagnoze końca wiecznosci mego kompjutra a więc.

Laptok z dnia na dzien mnje przestał działać. Po resecie biosa jeszcze mi wczoraj odpalił Ale dziś dalej nie chce ruszyć. Może to wina tego bialego kabelka Ale nie widzę na niego miejsca. Fota z góry w komentarzu.

#pomagajzwykopem #potrzebnyhakjer #it #informatyka
steffx - MIRKI HELP MNJE a odwdziecze się pierwszym #rozdajo
A jest o co walczyć.

...

źródło: comment_pVt09CCizpkmyOw4bu3SFhZiZIJ9bWwu.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Zbiku898989: Nie wiem czy naprawił czy nie, bo nie dał znać, ale jak pada GPU w laptopie to uruchomi się laptop na takiej zasadzie, że będzie beepał kod błędu w taki czy inny sposób. Nie uwala to laptopa do umarłego. Nie wiem jaki laptop, ale są też sekwencje w niektórych do uruchamiania jakby testowego np. do testu LCD. To się nazywa diagnostic boot.
  • Odpowiedz
@DeVaK: @cysiekw: @Lechu1777: @Vader-Poland: @krampus0101: @Zbiku898989: @mariecziek: @dewcio90: @SkipperPL: @pan_fenestron: @stassma: @asooo:

DZIALA ! Bardzo możliwe że styk do podpięcia baterii biosa nie był mocno docisniety i się poluzowal.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

To komu należą się te browary? :D
Wyśle je prosto z Belgistanu pod jeden adres w Polsce.
Może mieszkacie gdzieś niedaleko siebie?

Lecę #!$%@? w klawisze
steffx - @DeVaK: @cysiekw: @Lechu1777: @Vader-Poland: @krampus0101: @Zbiku898989: @ma...

źródło: comment_GAUs5tJaPEsxocTCkkHMlg7s6OjaxMHp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@steffx: Ja nadal podejrzewam płytę główną.
Dobra, step by step - masz miernik napięcia? Zmierz napięcie na tej baterii na płycie. Osobiście uważam to za ślepy strzał, no ale warto spróbować.
Laptop się wyłączył? Czy wydrenował baterię? Zastanawiam się czy ją ładował podczas pracy, czy np. nagle przestał.

Druga rzecz, która przychodzi mi do głowy - zabezpieczenie termiczne.
Rozkręciłeś laptopa, postał sobie trochę i temperatura opadła. Model o którym piszesz jest
  • Odpowiedz
@steffx: Możesz sobie odpalić w tle jakiś monitor temperatur. Najlepiej taki, który bedzie to zapisywał gdzieś z boku. Reset biosa według mnie jest placebo a jak już tak bardzo się uczepiłeś tego biosa to go zaktualizuj, bo pewnie nikt tego w życiu nie robił.

Pamiętam co się działo z egzemplarzem, który naprawiałem. Wyłączał się i już. Z tym, że chwile później znowu wstawał, Twój potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na taką operację.
  • Odpowiedz
  • 0
Też obstawialbym temperaturę. Reset biosu poprostu zbiega się z stygnieciem. Może radiatory zalepione kurzem.
  • Odpowiedz
@asooo: Jeśli wyłącza się podczas pracy, to zgadzam się, ale jeśli problem to: wyłączony był normalnie, na drugi dzień się nie uruchamia, a pomaga zresetowanie BIOS obstawiał bym 2 opcje
1. Bateryjka podtrzymująca ustawienia BIOS jest uszkodzona i daje zbyt niskie napięcie, przez co nie chce ruszyć, po resecie wszystko wraca do ustawień domyślnych, a po dłuższym wyłączeniu znów ten sam problem.
2. Uszkodzona płyta główna, albo sam BIOS, @Vader-Poland -
  • Odpowiedz