Wpis z mikrobloga

Mam takie jakies b2/c1 z angola. Jak czytam wiadomosci na temat rynkow finansowych, rozumiem ogolny kontekst, ale duzo jest takich slow, glownych po ktorych nie umiem ogarnac na przyklad calego akapitu o co w nim dokladnie chodzilo. W jaki sposob czytac wiadomosci etc zeby to mialo jakikolwiek sens i zebym coraz szybciej ogarnial taki praktyczny angielski? Wypisywac do zeszytu te slowa i je se tlumaczyc a potem je sobie powtarzac or wut? Dzieki mireczki za kazda najpiekniejsza pomoc :D
#angielski #ang #angielskizwykopem #jezykangielski #jezykiobce #jezykobcy #angielskiztuskiem
  • 9
@kennyskrrt: A znasz i rozumiesz te wszystkie pojęcia po polsku?Jeśli tak, a czytasz tego na tyle dużo, żeby się one powtarzały, to ja bym tylko sprawdzała w słowniku (o ile są, często czegoś bardziej "fachowego" w zwykłym nie ma). Jeśli nie znasz tych pojęć, to musisz po prostu doczytywać na wikipedii czy innych stronach, jeśli nie cały artykuł o danym zagadnieniu, to chociaż definicję. Sama musiałam kiedyś napisać kilka esejów po
@kennyskrrt: Jeśli zwykłe słówka, to po prostu sprawdzaj w jakimkolwiek słowniku. Generalnie jest też tak, że ludzie mają swoje "ulubione" słowa, które często wplatają w tekst, więc przy czymś dłuższym będą się one powtarzać, a co za tym idzie, jak sprawdzisz coś raz, to reszta tekstu + kolejne tego samego autora/o podobnej tematyce ci to utrwalą i z czasem będzie coraz łatwiej.