Wpis z mikrobloga

Będę się rozliczał z ekipa remontową za remont mieskzania. Mamy umowę w której jest napisane, że materiały kupuje budowlaniec, a ja zwracam za nie zwracam. I teraz się zastanawiam, bo rachunki brał na swoją firmę, wygenerował koszty ktore sobie odpisze. Z 5k za materiałów będzie miał z tego pewnie z 1k.

I teraz moje pytanie, jaka jest generalnie praktyka w takich sprawach? Mam się zwracać o to żeby mnie obniżył cene o ten VAT za te materiały?

#prawo #prawokonsumenckie #budownictwo #remontujzwykopem
  • 5
@ugly0ne: Materiały powinny być na fakturze za remont lub wliczone w koszt usługi remontu, również na fakturze. Wtedy te narobione koszty mu nic nie dają, bo i tak podatek musi zapłacić. Chyba, że ma być bez papierków to wtedy inna dyskusja i nic z tym nie zrobisz. Oczywiście jeżeli pozycja na fakturze to będzie usługa remontowa bez materiałów oddzielnie (wszystko zgodnie z prawem) to wtedy jego zyskiem jest różnica w VAT
@ugly0ne Jak macie w umowie ustalone, że zwracasz za materiały, to na 100% wykonawca przedstawi Ci faktury i kwotę brutto za całość do zapłaty. Czy masz określoną w umowie kwotę za usługę zawierającą w cenie materiały?