Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, głównie chyba do innych użytkowników płyty gazowej. Czy Wam też w ciągu niecałych 2 lat tak zużyła się płyta ceramiczna? Na środku pól grzewczych mam takie białawe plamy. Rodzice mają zwykłą płytę elektryczną już wiele lat i nic takiego się z nią nie stało, a używają jej równie intensywnie.
Podejrzewam, że to od zbyt wysokiej temperatury, szczególnie na 9tce. Czasem po zdjęciu garnka na środku widać było płytę rozgrzaną do czerwoności, kilka patelni trzeba było szybko wymienić, bo na środku lekko się wybrzuszały.
Tak że, nowi użytkownicy - lepiej się kontrolujcie, bo skończycie jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#solgazopowiada #solgaz #agd
  • 7
@SOLGAZ: dzięki, na razie jeszcze podziała, chodzi tylko o estetykę - obawiam się, że płyta nie zrobi sobie najlepszej reklamy, kiedy znajomi przyjdą w odwiedziny ;) Przed wymianą płyty muszę nauczyć się jakoś poprawnie z niej korzystać, żeby kolejnej nie spotkał ten sam los w krótkim czasie. Wolę nawet nie pytać o koszt takiej imprezy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@spotlessmind: Yup. Płyta u moich rodziców po 2ch latach wygląda gorzej niż źle a w między czasie była wymieniona bo popękała w drobny mak (jak ekran smartfona). Dodatkowo po około półtora roku po wymianie znowu pojawiają się pęknięcia pod szkłem i będę musiał pisać do supportu bo drugi raz tyle pieniędzy nie pozwolę wydać. A wymiana ceramiki wcale nie jest tania bo kosztowała około 500pln.
Dodatkowo zaczyna schodzić farba z kratek
@Muszynski_Jan: no właśnie spodziewałam się 5 stówek, bo w przeciwnym razie byłaby to po prostu tania płyta (cena przeważnie idzie w parze z jakością). Kiedyś Solgaz reklamował się, że płyty są takie jak u Boscha ;) nie wiem, czy to tylko chwyt marketingowy, czy może faktycznie płyta operuje na zbyt wysokich temperaturach i stąd takie zużycie.