Wpis z mikrobloga

Ta firma to żart, 3 dni temu popsuli telefony setkom, jak nie tysiącom ludzi. Ja akurat zrobiłem aktualizacje z softu 9.2.4.0 do 9.2.5.0, a telefon popsuł się paręnaście godzin później, ale to chyba był przypadek. Wielu ludziom telefony popsuły się od leżenia na stoliku. Po prostu telefon nagle zaczyna się resetować, włącza się na 10-40 sekund (u różnych ludzi inaczej), u mnie działał 40 sekund, a następnie się resetuje i tak w kółko. Po włączeniu telefonu był napis Find Device closes unexpectedly. Nie dało się nawet zgrać danych. Jedyną opcją naprawy było wejście w recovery i kliknięcie wipe all data, jak zrobiło wiele ludzi. Ja się wstrzymałem i czekałem na rozwiązanie, po 2 dniach UŻYTKOWNIK forum en.miui.com, znalazł rozwiązanie, które pozwoliło przynajmniej na backup danych, bo telefon działa paręnaście godzin, a następnie znowu się psuje, mimo wyłączonych automatycznych aktualizacji. Trzeba było w czasie działania telefonu włączyć USB DEBUGGING w opcjach developera a następnie połączyć się przez ADB i skasować pewną aplikację(z tego co czytałem to jakiś spyware xiaomi) poprzez komendę adb uninstall com.miui.msa.global.
Przypominam, że do tego rozwiązania doszedł użytkownik, analizując logi. Moderatorzy napisali 2 czy 3 dni temu, że bug zostanie naprawiony, no super. A ich rozwiązanie to, proszę zrobić factory reset, kasując przy tym wszystkie dane. Tak wiem, że ludzie dzielą się na tych którzy robią backupy i tych, którzy będą robili, ja tam miałem backup zdjęć sprzed 2 tygodni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Czyli w skrócie #!$%@? telefony setkom ludzi, a następnie ich rozwiązanie to factory reset, od 3 dni nie zrobili nic, żeby naprawić błąd, użytkownik forum znalazł tymczasowe rozwiązanie, które naprawia telefon na parenaście godzin.
NIE POLECAM XIAOMI, jedno wielkie gówno. System też szału nie robi, częste lagi i ścinki.

#xiaomi #redmi4x #4x #android #redmi4a #4a
errorek95 - Ta firma to żart, 3 dni temu popsuli telefony setkom, jak nie tysiącom lu...

źródło: comment_cXVKTUbZvDpkqVfYFbJdV14X3Y54nK4Z.jpg

Pobierz
  • 14
@JcL: bo na sofcie 9.2.4.0 bateria mi dość szybko padała przy nieużywaniu telefonu, myślałem, że będzie lepiej jak zainstaluje aktualizacje :(
ale tak jak pisałem, to nie jest nawet wina tego updatu, bo po updacie telefon działał paręnaście godzin normalnie i nagle zaczął się resetować.
@Kutazzz czołem, wiem ,ze Redmi 4A miał jakąś nakładkę uproszczona dla seniorów wersji 8 i podobno od wersji 9 tego nie ma już, mógłbyś to potwierdzić?
@JcL: 3 dni temu znowu usunąłem przez adb tę popsutą paczkę,o której pisałem w głównym poście. tym razem telefon jakimś cudem zaczął działać dłużej, a nie tylko parenaście godzin idziała do dziś. nie wiem czemu, ale musiałem od nowa nadawać uprawnienia każdej aplikacji, nawet systemowym, kiedy ja nic nie resetowałem. chyba ma to jakiś związek z tym, że telefon sie naprawił.