Wpis z mikrobloga

@piteerowsky: rozważ support accenta albo innego chińczyka. Maja te zaletę ze łożyska są w nich bardzo łatwo wymienialne.
Możesz wiec sobie potem tanio wymiany robić albo jak wolisz kupować łożyska wysokiej jakości.
@piteerowsky:
Po prostu łożyska w sportach padają i można się nie zorientować w porę. Są generalnie dość delikatne. W dobrych warunkach żywotność jest jako taka ale trochę syfu to trzeba te badziewia wymieniać chyba co 1000 km.
Z resztą czemu wymienisz support?
@Rivgen: po prostu się nie zorientowałem w porę ze łożyska padły i tyle. Generalnie dość szybko poszło. Potem jeszcze trochę na tym jeździłem ale generalnie od tamtego czasu dość podejzliwie patrzę na zintegrowane osie. Trzeba na to mocno uważać bo jakieś zaniedbania serwisowe mogą sporo kosztować (to jest korba LX) Co gorsza te supporty nie należą do szczególnie wytrzymałych.
W każdym razie obecnie mam octalika i kwadrat.
@Rivgen: Nie pamietam dokładnie bo to dość dawno było. Może nawet nigdy nie wiedziałem :)
Generalnie nie zawsze liczę przebiegi i poza jednym wyjątkiem nie robiłem "notatek serwisowych".
Tak na oko 5-10 tys. Ale raczej bliżej 5. Ale fakt ze używałem wówczas roweru sporo jeżdżąc w syfie (błoto ect). Swoje to robi.
ultegra się może szybciej spieprzyc :)


@sherkhaan: no nie wiem. Ja mam cały rower na Sorze, a Planet X wsadziło support z Ultegry.

Poza tym kompletny suport to koszt €15, więc nie wiem czy chciałoby mi się bawić w accenta i wymianę łożysk :P
@geuze: wymiana łożysk w akcencie jest prosta. To się robi normalnie rękami bez praski, bez żadnych narzędzi, bez kombinowania ect.
Zdejmujesz plastik palcami wywijasz stare łożysko a nowe wkładasz na smar. Tyle. Nic nie jest wklejone czy zrobione tak by utrudnić zmianę (jak w shimano)
ale generalnie to nawet nie o to chodzi. Po prostu kupujesz garść łożysk a potem wymieniasz sobie kiedy tylko chcesz lub jest potrzeba. Zawsze możesz mieć
Poza tym kompletny suport to koszt €15, więc nie wiem czy chciałoby mi się bawić w accenta i wymianę łożysk :P

A łożyska kosztują €2 i wymiana z praską bitula zajmuje 2 minuty. W shimanowskich też można wymieniać bez problemu. @geuze

@bibisz u ciebie wygląda jakby ktoś zapomniał o osłonie pomiędzy łożyskiem a osią i łożysko tarło bezpośrednio o nią