Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. W tym roku 24 marca na całym świecie o 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W tym roku w Polsce światła zgasną dla Puszczy Karpackiej.

Idea Godziny dla Ziemi WWF jest bardzo prosta: Wyłącz światło - włącz działanie planety, która daje nam, ludziom, życie. Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. Jako konsumenci mamy ogromny wpływ na działania rynku. Jako obywatele – na tworzone prawo. Trzeba działać już dziś!

Link do podpisania petycji: http://karpaty.wwf.pl/

#pomocy #wykopefekt #oswiadczenie #przyroda #biologia #ekologia #karpaty #godzinadlaziemi
Twinkle - Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezale...

źródło: comment_QNKHKd9U4tk4Y9rf7J4jjBcWS6X6YwsS.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Twinkle: Szkoda tylko że elektrowni nie da się od tak wyłączyć na godzinę, a cała wyprodukowana energia zamiast zostać zużyta w jakimś celu, pójdzie w gwizdek. Rozumiem ideę uświadamiania społeczeństwa, ale sama akcja ma skutek odwrotny do zamierzonego.
  • Odpowiedz
@radekteam: > cała wyprodukowana energia zamiast zostać zużyta w jakimś celu, pójdzie w gwizdek

W żaden gwizdek nie pójdzie, nadwyżkę zawsze możemy sprzedać za granic. Problemem nie jest to, że elektrownia nie ma co zrobić z wyprodukowanym prądem tylko to, że nagle (skokowo) w dużym zakresie zmienia się zapotrzebowanie na energię. A najgorzej jest jak oni po tej godzinie nagle wszyscy wszystko włączają.
  • Odpowiedz
@gnomos: jeśli większość Europy bierze udział w podobnej akcji to wszędzie będą chwilowe nadwyżki. Gdzie chcesz sprzedać tę energię w takim razie?
  • Odpowiedz
@cdawid1: na wschód i Bałkany? Zresztą akurat zmniejszenie wydajności elektrowni jest najmniejszym problemem gorzej, że potem trzeba ją nagle zwiększyć. I to jest problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cdawid1: Zdaję, a czy napisałam, że wszystkie zostaną odłączone? Jak Ty i kilkaset innych osób wyłączysz to nic się nie stanie bo zawsze zostaną Twoi nieświadomi sąsiedzi.
  • Odpowiedz
@Twinkle: "No tak czy tak nie wszyscy wyłączą, niestety" Wskazuje na fakt, że chcesz, aby wyłączali wszyscy. Więc nie wiem czy jednak sobie zdajesz.
@gnomos: Jesli ich systemy są ustawione aby pokrywać zapotrzebowanie to raczej nie będą ochoczo przyjmować naszego prądu. Poza tym połączenia tamte są dość niewielkie
  • Odpowiedz
@Twinkle: to jest myślenie podobne do pewnej pani, której słowa można by zmienić na "Jak system elektroenergetyczny się wywali to wtedy zaczniemy się martwić" no po prostu mnie to poraża
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cdawid1: Moim zdaniem po prostu wyolbrzymiasz. Z wszystkich okien które widziałam z domu tylko 46% miało zgaszone światło. I nie było to raczej więcej, niż zwyczajnie.
  • Odpowiedz