Wpis z mikrobloga

#mafia #przestepczosc #czytajzwykopem #ksiazki #ksiazka #film #filmy
Hej, mirki!
Proszę o jakieś dobre filmy o mafii, mogą byc dokumentalne. Fabularne także, jednak najbardziej interesuje mnie sposób działania mafii - np. żeby były ukazane sprytne sposoby uchronienia się przed podejrzeniami policji albo walki z innymi mafiami, sposoby prania brudnych pieniędzy czy mafijne rytuały. Generalnie coś co pokazuje jak działa mafia. Obejrzałem już Chłopców z Ferajny i Ojca Chrzestnego. Szanuję szczególnie ten pierwszy z racji, że właśnie narrator objaśnia wiele rzeczy. Mogą byc też jakieś książki, tylko mówię:
Nie interesują mnie wypociny jakiegoś gościa o tym jak to mafia jest niebezpieczna albo jak to on nie zabijał bez skrupułów. Nie interesuje mnie wizja osiłka, gościa od czarnej roboty, tylko mózgów operacji. Planowanie i obchodzenie prawa, a nie strzelaniny jak w westernie, czaicie mirki ;)
Mogą także byc ucieczki z więzienia, tylko tu znów, nie stawiam na piękny bo piękny ale nic nie mówiący o temacie "Skazani na Shawshank", tylko coś co faktycznie obrazuje co jest grane między tym jak ktoś siedzi, a ucieka.
Od biedy może byc coś w stylu Wilka z Wall Street (w sensie przekręty finansowe).
W.....e - #mafia #przestepczosc #czytajzwykopem #ksiazki #ksiazka #film #filmy
Hej, ...

źródło: comment_NwWIAVnylj7fziUMXRheU4ehhG7lFbLD.jpg

Pobierz
  • 14
@WedrowiecAtte: jak nie widziales the sopranos to OGLĄDAJ I TO JUŻ a szczególnie jak jesteś fanem Goodfellas to pozycja obowiązkowa... Prawie identyczny klimat , w cholere tych samych aktorów i większość co opisales powyżej wystepuje , nie ma głupich strzelanin co odcinek , JAK MOGLES DO TEJ PORY NIE WIDZIEC THE SOPRANOS będąc fanem gatunku..

A i 86 odcinków to jest nic przeciez.. szczególnie przy tak wciągającym serialu

no nie wyczymie