Wpis z mikrobloga

#uk #brexit

EU citizens currently in the UK

The agreement on citizens’ rights reached in December has now been formalised into a draft Treaty text, meaning it is in the right form to be written into law.

The agreement means that if you are an EU citizen living in the UK before the UK leaves the EU on 29 March 2019 you will be able to continue to live and work in the UK. Your rights to healthcare, work arrangements and access to benefits will continue. Also, your existing close family members will be able to join you in future in the same way that they can now. You can read more here: Status of EU citizens in the UK: what you need to know.


Czyli nic sie nie zmieni, rada aby keep calm & keep going sie sprawdzila. A czytelnikow Daily Mail i Daily Express zapiecze dupa xD.
  • 25
  • Odpowiedz
EU citizens currently in the UK

The agreement on citizens’ rights reached in December has now been formalised into a draft Treaty text, meaning it is in the right form to be written into law.

The agreement means that if you are an EU citizen living in the UK before the UK leaves the EU on 29 March 2019 you will be able to continue to live and work in the UK.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Widzę zamówiłeś sobie newsletter, też dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podzielam twoją opinię, keep calm. Myślisz, że będzie łatwiej dostać obywatelstwo osobom, które dostaną settled po marcu 2019?

Np. na chwilę obecną ja jako student mam przerwę w CSI (ubezpieczenie zdrowotne), w związku z czym okres przebywania w UK liczy mi się od roku, chociaż fizycznie jestem znacznie dłużej. Na stronie rządowej opublikowano informacje, iż przy
  • Odpowiedz
@wykop4fun: wjazd do UK po brexicie w marcu 2019 będzie możliwy przez kolejne dwa lata dla obywateli UE. Dwa lata to będzie taki okres wprowadzenia. Będą musieli się zarejestrować w Home Office jeśli pobyt przekroczy 3 miesiące (kiedyś było to obowiązkowe, by móc pracować w UK i korzystać ze świadczeń typu opieka medyczna itd. dokument kosztował jakieś £90 z tego co wiem), aktualnie rejestracja nie jest wymagana. Ponadto będzie możliwość wyrobienia
  • Odpowiedz
Niemaszki same obsrane bo ich gospodarka najwiecej (z krajow ue) ucierpi na wyjsciu uk


@dob3k: Niemcy mają 250 mld Eur nadwyżki handlowej i UK w EU im są potrzebne jak kur... majtki. Od lat są posądzani o zbyt wysoką nadwyżkę i upieką dwie pieczenie na jednym ogniu. W dobie rozpoczynających się wojen handlowych jest im to poniekąd na rękę, po drugie prześledź wszelkie głosowania w EU i ile razy UK przeciwstawiało
  • Odpowiedz
@sebaa: UK jest glownym odbiorca dobr z DE. Popatrz na wykresy importu/eksportu.
Kto bedzie od niemaszkow bral mercedesy audi i bmw tak chetnie kupowane przez brytoli jesli #!$%@? wysokie cla? To setki tysiecy aut rocznie. Brytyjczycy maja kase. Nie bedzie zbytu to zaczna sie redukcje zalogi w niemeickich fabrykach. Wiecej bezrobotnych to wieksze wydatki na socjal przy jednoczesnym mniejszym dochodzie a dodatkowo udzialowcy wielkich koncernow domagajacy sie zniesienia cel do UK
  • Odpowiedz
  • 0
@Delewarski: Czy łatwiej będzie dostać obywatelstwo? To chyba nie jest tak, ze łatwiej lub nie. Po prostu po 5 latach pobytu aplikujesz o rezydenta a po kolejnym roku czyli po 6 latach łącznie aplikujesz o paszport i to wszystko. No chyba ze o czymś nie wiem :). A co studiujesz?
  • Odpowiedz
@dob3k: Nie wiem co tu komentować. DE bilans handlowy +250 mld eur, UK -150 mld GBP. I nagle UK ma doprowadzić do upadku DE, bo przestanie kupować Passaty? LOL

Widziałeś jakie są cła? Nagle brytol nie kupi BMW, bo mu zdrożała o 1-2%? Kupi, zapłaci więcej, kupi innych dóbr mniej, ponarzeka na rząd, brexit i obwini "robactwo ze wschodu".

PS: Długo jesteś w jukeju? Bo megalomania jak u rasowego brytola.
  • Odpowiedz
@sebaa: Wystarczajaco dlugo, by widziec, ze postawia na swoim. Gdzie ta ucieczka firm, bankow i inwestycji z londynu ktora tak straszono? Inwestorow jest coraz wiecej a 3/4 firm zwieksza zatrudnienie. Zaden bank nie uciekl.
1-2% to te „zaporowe cla” ktore maja dac nauczke pokazac brytolom i pokazac im ich miejsce w szeregu a innym krajom uswiadomic ze nie warto jest odlaczyc sie od eu? xD
O kurła to przypał. Chyba sie
  • Odpowiedz
Wystarczajaco dlugo, by widziec, ze postawia na swoim. Gdzie ta ucieczka firm, bankow i inwestycji z londynu ktora tak straszono? Inwestorow jest coraz wiecej a 3/4 firm zwieksza zatrudnienie. Zaden bank nie uciekl.


@dob3k: A to był jakiś brexit? Dlaczego ktoś ma uciekać, skoro nie jest znana końcowa umowa? Widać, że UK obsrała się na miętowo i gra tak jak EU zagra. Firmy na początku zagroziły i jak widać podziałało, skoro
  • Odpowiedz
@sebaa: Firmy i banki mialy sie zaczac pakowac PRZED brexitem - tym straszono. Zostal rok do brexitu wiec najwyzszy czas by byc w juz zaawansowanych przenosinach na kontynent i gdzie te ucieczki? Gdzie to przenoszenie zalogi? Nadal wielkie nadzieje niemaszkow nad przeniesieniem stolicy finansjery do frankfurtu nie zgasly? xD

Widać, że UK obsrała się na miętowo i gra tak jak EU zagra.

Wlasnie coraz bardziej tego nie widac. Jak narazie dostaja
  • Odpowiedz
Firmy i banki mialy sie zaczac pakowac PRZED brexitem - tym straszono. Zostal rok do brexitu wiec najwyzszy czas by byc w juz zaawansowanych przenosinach na kontynent i gdzie te ucieczki? Gdzie to przenoszenie zalogi?


@dob3k: Ja mam tłumaczyć brednie jakiegoś oszołoma w które uwierzyłeś jak pelikan? Dlaczego nie ma przenosin, to już ci wytłumaczyłem. Po co pytasz o to ponownie? Nie zrozumiałeś? Czy bijesz piane dla samego bicia?

Nadal wielkie
  • Odpowiedz
@sebaa:

brednie jakiegoś oszołoma

Czyli ludzi ktorzy byli i glosowali przeciw brexitowi?
Jak to po co przenosic? Zabawne pytanie. By kontrolowac przeplyw pieniedzy i inwestycje z tym zwiazane?

bo nie są w strefie euro

I co z tego ze nie sa? Sa i łożą na europejski fundusz stabilizacyjny skad sa wyplacane pieniadze na wykupienie dlugow miedzy innymi grecji.

Karmelowych mają pod dostatkiem

Ale z paszportem brytyjskim. Nie potrzebuja smiecia ze strefy
  • Odpowiedz
I co z tego ze nie sa? Sa i łożą na europejski fundusz stabilizacyjny skad sa wyplacane pieniadze na wykupienie dlugow miedzy innymi grecji.


@dob3k: Echh... Sprawdź członków EFSF i przestań się kompromitować. Z mojej strony koniec dyskusji, bo jak widać pojęcie masz marne. Zaklinaj rzeczywistość, wypowiadaj się w tematach w których nie masz wiedzy itp, nie ustępujesz na tym polu typowemu brytolowi.
  • Odpowiedz