Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu Gothic część pierwszą zagrałem bodajże w zeszłym roku.
Także nie kieruję się sentymentem.
Sterowanie dało się przeboleć, w zamian dostałem wspaniały klimat, w który się wczułem. Do tego stopnia, że urządziłem sobie tę jedną wolną chatę w Starym Obozie (upuściłem talerz na stoliku XDD) i zamiast latać za questami potrafiłem usiąść na ławce i oglądać życie NPC-ów.

Dwójka już mnie tak nie wciągnęła, dość szybko ją porzuciłem. Owszem technicznie to był duży skok do przodu, grało się przyjemniej i w ogóle, taka solidna gra jak na tamte czasy. Ale jakoś zabrakło mi klimatu. Trójka też zła nie była, ale tak samo, erpeg jak erpeg.
W Zmierzch Bugów nie dane mi było pograć, może kiedyś, bo mam trylogię i ZB w oryginałce.

W sumie nie wiem po co to piszę, chyba tako chciałem pogadać po sesji czytania komentarzy (nie tylko na wypoku) że Gothic to gunwo i jedyne co trzyma ludzi to sentyment. Nieprawda, może wciągnąć mimo że się sentymentu do tego nie ma.

Także wznieśmy szklaneczkę ryżówki za zdrowie Diego, Gorna, Miltena i Lestera, a hejterzy niech idą pocałować Gomeza w dupę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #grykomputerowe #gothic #oswiadczeniezdupy #szklanamysl
  • 8
@MechanicznyTurek: Mi także nie było dane zagrać, ale z pewnością ogarnę jak nadrobię listę innych zaległych gier. Póki co jest na niej ~130 gier, z czego skończyłem jakieś 38 (jest na niej też Gothic). Nawet mogę podesłać xD Mimo wszystko mam nadzieję że będę bawić się dobrze
@MechanicznyTurek nie rozumiem jak po zagraniu w 1 mozna nie czuc klimatu w 2. Osobiscie uwazam dwojeczke za najleosza czesc, oczywiscie z nk Co mnie najbardziej w 2 powala? Miasto Khorinis, ten plac modlitewny oraz to ze jak idziesz do gorniczej doliny to myslisz sobie, o kurde! troche sie zmienilo ale tu bylo to a tu to
@piegu92: Nie wiem, po prostu dwójka mnie jakoś nie wciągnęła. Może to ten brak poczucia zamknięcia, taka "oficjalność" życia w społeczeństwie (sklepikarze są sklepikarzami, a nie randomami przy drodze), a może to oklepany motyw smoków... Sam nie wiem. Nie mówię, że to jest zła gra, bo nie jest, jest bardzo Gothicowa.
Po prostu szybciej zaczęła mnie nużyć, a z NPC-ami nie czułem takiego emocjonalnego związku, znów byli 'tylko npcami". Ale każdemu
@MechanicznyTurek
Chodzi mi po prostu o to ze zaczalem przygode od 2 za dzieciaka, ale kody bo za trudne...
Kilka lat temu kupilem zlota kolekcje G1, G2:NK, G3 i G3ZB
Przeszedlem jedyneczke i w sumie bylo fajnie bo bylo, ale jakos na mnie mega szalu nie zrobilo, moze to przez to ze w miare szybko roslo sie a sile i nie bylo problemu z hajsem, moze...
Ale jak odpalilem 2 (ktora to
@MechanicznyTurek: @piegu92:
2ka ma lepsze mechaniki, bardziej otwarty świat, z NK znacznie wyższy poziom trudności, niezły ciężki klimat.

Klimat jedynki jest jednak nie niezły, a genialny. Każde spojrzenie w niebo przypomina ci, ze jesteś zamknięty, jesteś w klatce. W 2ce sam klimat Khorinis daje możliwość odetchnięcia. Zielono, słonecznie, lżejsza muzyka. Można sobie odetchnąć w karczmie, pogadać sobie z kimś na rynku, posłuchać kazania Vatrasa. W 1ce możesz się opić w
@MechanicznyTurek:
A ja mam odwrotnie - bardziej wolę dwójkę od jedynki (nawet bez dodatku, bo z Nocą Kruka to nawet nie ma o czym mówić).
Fakt, jedynka ma początkowo dużo lepszy klimat niż dwójka (trafiasz do brutalnej kolonii karnej bez jakiegokolwiek doświadczenia i nie wiesz co cię spotka), ale niestety to się kończy w okolicach 3-4 rozdziału i dalej gra jest już silnie railroadowana (obojętnie jaki obóz wybrałeś to i tak
@velles: W nowym Obozie nie kończyło się jako strażnik świątynny ;)
Co do szanowania drogi gracza, to w dwójce jest to dość proste. W jedynce jest to dość zawiłe, ale jak dla mnie dodaje to uroku i dynamiczności.
Questy poboczne - tutaj dwójka ma znaczną przewagę, bo tych questów jest masa. Jedyną wadą jaką w nich widzę jest jednak rozmieszczenie tych questów w czasie. Za dużo jest dostępnych od samego początku,
@Edi93:
Nie wiem, akurat pomimo tego że grałem w jedynkę kilka razy to nigdy nie wybierałem obozu na bagnach (raz że są walnięci, a dwa że ich pancerze wyglądają #!$%@?) xD