Wpis z mikrobloga

Część z argumentów wysuwanych za legalizacją #aborcja można użyć do argumentacji za legalizacją #narkotykizawszespoko
szczególnie te "moje ciało, moja sprawa". Znaczy to, że mamy tak dużo zwolenników legalizacji narkotyków?
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4kroki: Wprowadzili podział na miękkie/twarde czy częściową legalizację różnych substancji? Bo ja widzę skutki legalizacji i depenalizacji używek (te pozytywne jak i negatywne) ale nic o podziale na te dobre i te złe narkotyki nie słyszałem. Jakie Twoim zdaniem substancje są miękki a jakie twarde?
Zaraz może się okazać, że ja unikając tych "miękkich", a z radością korzystający z "twardych" i "dopalaczy" mam mniej zrytą banię niż osoba nadużywająca tych
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: no ale co innego co ja i każdy inny sobie myśli, a co innego prawo w Holandii. Chodzi mi jedynie o to, że intensywne uświadamianie społeczeństwa przy jednoczesnej depenalizacji THC czy innych grzybów to to, co powinno być naturalną ścieżką dla państw europejskich, bo jak widać na przykładzie Holandii nie prowadzi to do żadnych patologii czy wyniszczania społeczeństwa.

Zaraz może się okazać, że ja unikając tych "miękkich", a z
  • Odpowiedz
@4kroki: A, no teraz to się z Tobą zgodzę. Przestrzegam jedynie przed bagatelizowaniem zagrożeń tych "miękkich" dragów. Za to w pełni zgadzam się z tym, że państwo powinno skupić się na edukacji i "harm reduction".
  • Odpowiedz
@4kroki: Odnosiłem się do Twojego pierwszego komentarza bez przeczytania następnych przez co nie miałem pełnego kontekstu. Teraz dopiero zobaczyłem późniejsze komentarze co trochę rozjaśniło mi Twoje poglądy i już się nie czepiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@4kroki Trochę chaotyczna bo odpisywałem na wcześniejszy komentarz, gdy Ty już zdążyłeś napisać kolejny, który właściwie odpowiadał na moje pytania. Ale dziękuję za wartościową rozmowę. Miło, że na mirko da się z kimś jeszcze rozmawiać jak człowiek z człowiekiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nyslion: co to za porównanie? Przecież poprzez dostępność do narkotyków można zniszczyć życie osobom nieświadomym, to może być taki łańcuch, że się w pale nie mieści. A aborcja? Jasne, możesz zniszczyć swoje życie, ewentualnie tego nienarodzonego dziecka, ale zależy, kto jak to postrzega.
  • Odpowiedz
Przecież poprzez dostępność do narkotyków można zniszczyć życie osobom nieświadomym, to może być taki łańcuch, że się w pale nie mieści.


@camilioflower: poproszę o przykład takiego łańcucha wydarzeń
  • Odpowiedz
@nyslion: Proszę bardzo. Ktoś te narkotyki produkuje, następnie te narkotyki rozprowadza( tu jeszcze #!$%@? w dupę, jak się tym osobom coś stanie), narkotyki trafiają do dzieciaków(zaćpanie np), rodzice nie mogą się pogodzić, że dzieciak się zaćpał. Do tego dochodzi jeszcze sytuacja, że w momencie kiedy np potencjalny ojciec ćpa, spłodzi syna, to ten później może urodzić się z jakimiś chorobami, tak, jak jest w przypadku, kiedy w trakcie ciąży matka
  • Odpowiedz