Wpis z mikrobloga

Hej, jako że pogoda będzie pozwalała na nieco więcej w #rower to chciałbym w tym roku spróbować się w dłuższych dystansach stąd mam pytanie do osób zaprawionych w bojach. Jaką torbę podsiodłową wybrać? Jest coś lepszego, godnego polecenia niż apidura? I jaki rozmiar byłby najbardziej odpowiedni wg Was do jazd ok. 500km i krótszych? Wołam @metaxy @Mortal84 @fixie @byczys bo wiem, że mają doświadczenie w długich dystansach #szosa
  • 11
@poratujPan Apidura jest ok. Ja mam te 17.5l i sobie radzę. Ale n nie jest potrzebna tak duża na jednodniowy wypad przy dobrej pogodzie. Repack i Sumo są gorsze. Innych nie znam.
@metaxy raczej będę wybierał dni pogodne ale nigdy nie wiadomo jak się podróż potoczy i czy pogoda się nie zmieni. Może być za duża bo tak na szybko myśląc to potrzebowalbym żeby zmiesily się tam 2x owiewy, kurtka lub wiatrówka, nogawki i rękawki, jakiś power bank i na pewno coś jeszcze o czym teraz nie pamietam. 11 litrów może wystarczy.
@metaxy teraz Irlandia, ale planuje zrobić maraton Piękny Wschód w kwietniu w Polsce no i pewnie dalej raz na jakiś czas dłuższe wyprawy po Irlandii. Może będziecie coś jechać dłuższego w kwietniu lub maju jakieś Kraków - Warszawa chociaż widzę że w poniedziałek to robicie więc mało prawdopodobne chyba. Moze bym się wtedy skusił jak będę jeszcze w Polsce :D
@poratujPan niestety nie pomogę za bardzo, bo z podsiodłówkami nie mam dużych doświadczeń. Kiedyś kupiłem Authora Sumo, ale użyłem kilka razy tylko. W każdym razie tej nie polecam - tyle mogę pomóc ;)

Ostatnio wybór jest już olbrzymi, więc poszperaj.