Wpis z mikrobloga

No nie wytrzymam i muszę sie pochwalić swoim #rozowypasek (lvl. 23). Takiej babki jak ona to ze świecą szukać. Skończyła mgr chemii, pracy jak na lekarstwo, za #!$%@? wynagrodzenie, na #!$%@? warunkach (pfu!). Nie wiele myśląc, wzięła sprawy w swoje ręce, zorganizowała 15k na kurs makijażu, ogarnęła dotacje z PUP na 20k i jeb mamy firmę działająca od 1 marca a ona ma juz zainkasowany przychód wysokości 7k, z szacowanym przychodem na kwiecień 5k+. Mirki i Mirabelki wypijcie po szklanie za dalsze sukcesy i niezwalniające tempo rozwoju. #pracbaza #logikarozowychpaskow #firma #chwalesie #biznes #zarobki
  • 116
  • Odpowiedz
przykro ze po takich ciezkich studiach


@ka-buc:


to świadczy o tym w jakim #!$%@? systemie żyjemy. Cenimy bardziej jakąś karynę co robi paznokcie i wyrywa brwi niż magister chemii człowieka wykształconego co mógłby
  • Odpowiedz
@Herubin: ten niższy ZUS dla przedsiębiorcy tylko przez rok jest. Potem nie ma zmiłuj, ponad 1000 zł idzie w #!$%@?. Chorobowego nie dostanie, za urlop nikt jej nie zapłaci.
  • Odpowiedz
@mati-30: gratulacje ja też długo namawiałem żonę, żeby rzuciła etat i założyła firmę w wyuczonym zawodzie i udało się. Dotacja z MARRu i dochody na podobnym poziomie jak u was życzę dalszych sukcesów.
  • Odpowiedz
@spadaj 1000 zł ZUS i karta podatkowa? Przy zarobkach netto jak w tym wpisie podatków (koło 5k) miesięcznie płaci się ponad 4000. Podatki na dg, szczególnie jak możesz być na karcie to są grosze.
  • Odpowiedz
23 lvl i mgr? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@donslime: a co w tym dziwnego? Wystarczy urodzić się pod koniec roku, sam zostanę magistrem w Październiku - Listopadzie, a 24 urodziny pod koniec grudnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spadaj: pewnie uważa tak jak ja, że jeden przedsiębiorca w domu wystarczy druga osoba jest na etacie i pomaga przy działalności, jeśli jest potrzeba i ma możliwość opieki nad dzieckiem jak jest chore itd.
  • Odpowiedz
@SlonaPistacja też mnie to zastanawia, bo moja Pani też w tym siedzi. Klientki zdobywa się latami, tak jak i umiejętności. Po miesięcznym kursie, to nawet dobrze żelu nie położy, a co dopiero makijaż permanentny.
  • Odpowiedz
  • 0
@mati-30: to świadczy o tym w jakim #!$%@? systemie żyjemy. Cenimy bardziej jakąś karynę co robi paznokcie i wyrywa brwi niż magister chemii człowieka wykształconego co mógłby zmienić świat.

@ethics Kto ceni ? Jak chcesz to ceń ta chemiczke, ja ci nie bronie. Mimo, że mamy w Polsce duże podatki, regulacje itp to rynek trochę działa. Jesli jest zapotrzebowanie na usługi to są one lukratywne.
A odnośnie chemika to
  • Odpowiedz
@spadaj: A kto mówi, że nie jestem, czy nie byłem? Można łączyć etat z dg i widzieć jak znacząca jest różnica w opodatkowaniu tych 2 form. Zresztą w pracy też przy każdej okazji lobbuje wprowadzenie możliwości b2b, co możliwe że się uda dzięki likwidacji 30 krotności przez PiS i będę mógł zaoszczędzić.
  • Odpowiedz