Wpis z mikrobloga

Marta Kaczyńska weźmie ślub... po raz trzeci "i nie opuszczę Cię, aż mi się znudzi" #bekazkatoli #bekazpodludzi #hipokryzja
Marta była już dwukrotnie zamężna. Najpierw z Piotrem Smuniewskim (ślub kościelny), potem Marcinem Dubienieckim (rozwiodła się z nim w listopadzie 2016 r.). – Dostała już decyzję o stwierdzeniu nieważności jej małżeństwa z Piotrem – mówi nasz informator zbliżony do rodziny Kaczyńskich.
– Chciała mieć czystą kartę i móc przyjmować komunię świętą – zapewnia nasz rozmówca. Dodaje, że „Marta chce żyć po Bożemu” i teraz „nawraca wszystkich znajomych”. Ale nie oznacza to, że ślubu nie będzie. Będzie, i to wyjątkowy. Nie dlatego, że huczny, bo ma być cichą ceremonią, w wąskim kręgu rodzinnym. Nasz informator twierdzi, że będzie to tzw. ślub jednostronny. – Piotr będzie Marcie jedynie towarzyszył w czasie ceremonii – mówi. To oznacza, że tylko Marta wypowie na koniec przysięgi małżeńskiej słowa: „Tak mi dopomóż, Panie boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci”.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marta-kaczynska-uklada-sobie-zycie/cltzx4r

#neuropa #religia #kosciol
lakukaracza - Marta Kaczyńska weźmie ślub... po raz trzeci "i nie opuszczę Cię, aż mi...

źródło: comment_7at7IyuNbYHj3qTM9vikStfXAyWRMJr7.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@bircov: to jest właśnie przekleństwo Kościoła. miłość bliźniego i miłosierdzie. Można być dowolną kutwą i czarną owcą, sprzeniewierzającą się nauczaniu Chrystusa - a tu nagle pyk, "nawracasz się" i wszystko wymazane. Nie dość, że Kościół i katolicy stają się obiektem drwin na takim wykopie, to zwykli, przykładni katolicy zaczynają się burzyć na taką niesprawiedliwość
  • Odpowiedz
@sssssssssssssssss: Czyż nie jest to trzonem nauk Jezusa? Uderzysz mnie w jeden policzek, to nadstawię drugi i oczywiście bezgraniczne wybaczanie. Jasne, że ma się to nijak do rzeczywistości, bo nie trzyma się kupy. Jezus był kiepskim filozofem, w porównaniu do np. Socratesa. Jadnak wielu uważa go za boga i to całkowicie wymazuje brak logiki, bo przecież logika jest wymysłem człowieka. Im bardziej jesteś pewien rzeczy irracjonalnych, tym mocniejsza jest twoja
  • Odpowiedz
No to po co w takim przypadku są więzienia, w których liczy się na resocjalizację - ineczej przemianę - tych, którzy w jakiś sposób popełnili błąd? Skoro nikt sie nie może zmienić to po co ich wypuszczac?


@meres: Wytłumacz jak na gruncie logiki uzasadnisz przyjęcie tożsamości między zaprzeczeniem tego, że każdy się może zmienić a stwierdzeniem, że nikt zmienić się nie może.
  • Odpowiedz
  • 0
@bh933901 Przyjmuje, że każdemu należy się szansa na poprawę swojego życia i "nawrócenia się" nie tylko w sensie duchowym ale i moralnym. Nawet, jeżeli byłoby to nie logiczne. Miłość czy miłosierdzie bywają nielogiczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@sssssssssssssssss Miłość bliźniego i miłosierdzie jest jego największym skarbem, największym przymiotem Boga. Koniec epoki "oko za oko". To największa siła chrześcijan. Miłość i miłosierdzie.
  • Odpowiedz
@meres: No to ty. A ja pozwolę sobie na nieufność, bo równie dobrze co faktyczną przemianą ktoś może być motywowany chęcią pozowania na osobę zmienioną. Poza tym brzydzi mnie chrześcijańskie dawanie każdemu prawa do pomyłki.
  • Odpowiedz
- zamordowałem tę kobietę, ale się nawróciłem i Jezus pokazał mi prawdę, już nie ma starego mnie, narodziłem się na nowo wysoki sądzie


@lakukaracza_: Bez możliwości nawrócenia należałoby za wszystko karać śmiercią, bo "jak ktoś ukradł cukierka to jutro ukradnie sprzęt medyczny z oddziału dla wcześniaków w szpitalu".

Religia po prostu promuje prospołeczną zasadę
  • Odpowiedz
Polecam popatrzeć na daty, pierwszy maż był oszukiwany jakieś 4-5 lat zanim się dowiedział ze to nie jego dziecko.


@matowy: i właśnie dlatego ta gnida powinna być opluwana przez wszystkich i wszystko. Po kilku latach powiedzieć mężowi że to dziecko które uważał za swoje i które kochał wcale nie jest jego - i niech spada i więcej się nie kontaktuje...
  • Odpowiedz
@meres:

Henrykowi VIII się to nie udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hiszpania miała więcej argumentów w postaci żołnierzy które była w stanie przedstawić papieżowi szybciej niż Henryk
  • Odpowiedz
@meres: @Lawrence_z_Arabii: wszystko OK, każdy się może zmienić na lepsze, każdy ma szansę

wielki Polak i patriota Jacek Kuroń, cześć jego pamięci, za młodu działał w komunistycznym harcerstwie

tylko że on odchodząc od tego, nie sprzeniewierzył się jakimś świętym regułom, typu - że skoro raz odszedł, "zdradził", to do końca życia nie ma prawa iść do innych organizacji czy partii, i tam działać
bo w tej dziedzinie życia
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Szanowni, nie zapominajmy o "reżymowych gwiazdach" - Katarzynie Górskiej-Hejke (Polskie Radio) i frontmanie publicystki na Woronicza, Michale Rachoniu

Otóż pani młoda już raz była zamężna, jej mężem był Krzysztof Hejke, fotografik wówczas pracujący także w ,,Gazecie Polskiej”. O parze zrobiło się głośno, gdy w 2009 r. Krzysztof Hejke upublicznił informację o tym, że jego żona ma romans z ówczesnym szefem IPN Januszem Kurtyką.

O Krzysztofie Hejke środowisko ,,Gazety Polskiej” zaczęło rozpowszechniać informacje o jego rzekomej chorobie psychicznej, po czym ten odszedł z redakcji. Afera nie zaszkodziła za to jego małżonce, wręcz przeciwnie – wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję przy Tomaszu Sakiewiczu. Mawia się półgębkiem nawet w samej redakcji, że ten ma do niej wyjątkową słabość. Z mężem szybko się rozwiodła.


Mało tego, Hejke złożyła zawiadomienie że maltretował fizycznie i psychicznie ją oraz dzieci. Doprawiła facetowi rogi, a później próbowała jeszcze zrobić z
pawelososo - @lakukaracza_: Szanowni, nie zapominajmy o "reżymowych gwiazdach" - Kata...

źródło: comment_6jSBto1vUz7Mn32vYDW7YF9vMeZTp54d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
wielki Polak i patriota Jacek Kuroń, cześć jego pamięci, za młodu działał w komunistycznym harcerstwie


@spere: Miliony Polaków za młodu żyło w komunistycznej Polsce.

a w religii wyznawanej przez Kaczyńską, to jedna z głównych niepodważalnych zasad - nierozerwalność małżeństwa do
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: przecież wiem o różnicy, że nie ma w KK rozwodu tylko stwierdzenie nieważności

takie stwierdzenie można uzyskać już od 10 tys. zł

@pawelososo: list niszczonego przez chrześcijańską prawicę profesora Hejke do
  • Odpowiedz