Wpis z mikrobloga

Kto pomaga dzieciom w projektach domowych plusuje, dzieci przewijają dalej.

Klasa pierwsza, wiek 5 lat. Projekt: miasto 3d. Projekt wykonała córka, realizacja głównie ona, ja pomagam gdzie trzeba ciąć, kleić mocno, trzymać kąty. Materiały: od tygodnia zbieraliśmy recyklingi. Za podstawę robi karton z przesyłki mąki.
Tylko diabelski młyn robiłem sam, bo wszystko klejone.

#dzieci #szkola #ojcostwo #rodzicielstwo #londyn #uk
Pobierz tptak - Kto pomaga dzieciom w projektach domowych plusuje, dzieci przewijają dalej.
...
źródło: comment_iGaNk5NCpEw2YEY2qsGQDtcGt22ISG1B.jpg
  • 52
@lossuperktos: jest. Jeden z młynów pakuje worki 16 i 25 kg w karton do transportu. Inne tego nie robią. Akurat od nich zamówiłem sobie, a trzy dni później wyskoczył projekt, więc mieliśmy pudło.
@Runaway: to by była dla mnie już zbyt duża ingerencja, takie detale są całkiem w rękach córki. Ale musiała to być przednia zabawa :)
@tptak: No proszę jaka ładna praca. A jakiś frajer tutaj kilka dni temu się żalił że dzieci wyśmiały pracę jego dzieciaka która faktycznie wyglądała jak gówno i było widać że dzieciak nawet się nie starał i zrobił ją w 30 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shatter: bo takich rzeczy nie powinno się oceniać. Dzieci nie powinny być świadome tego, że są poddawane ocenie. Nie w tym wieku. Ale powinny być oceniane nieustannie. Jestem na bieżąco z tym w mojej szkole. Pierwszy raz dziecko ma styczność z oceną po trzech latach w szkole - kiedy na koniec tzw. Key stage 1 mają egzamin. Ten egzamin nie ma znaczenia dla ucznia, a szkoła używa go do oceny postępów.
@Shatter: informacja zwrotna, docenienie, dostrzeżenie, pochwała też motywuje, a nie zniechęca tych, którzy pracowali nad swoim projektem, ale estetycznie im trochę zabrakło.

Oceny powinny się pojawić na pewnym etapie, ale nie za wcześnie. I nie przy wszystkim powinny stawiać projekty w relacji do siebie.
@Shatter: Tak dla pewności - czy rozmawiamy o tej samej grupie wiekowej? Ja mówię o dzieciach od czwartego do dziewiątego-dziesiątego roku życia, które w systemie brytyjskim są już w szkole.