Wpis z mikrobloga

Mam problem z Ilife V5 - kręci się w kółko - wygląda na to że jeden z silników ma problem (bo tam są dwa silniki w środku?). Dziwne jest to że jak obrócę odkurzacz i naciskam na pilocie strzałkę do przodu to oba kółka się przez 1sek kręcą (no i się wyłącza po pewnie wykrywa że jest do góry nogami).
To kółko które się nie kręci ma większy opór przy ręcznym kręceniu więc może cuś tam się wkręciło.
I tak się zastanawiam czy rozkręcić ten dół i zobaczyć czy coś się w ten mechanizm koła wkręciło czy uderzać od razu do Gearbest ?
#ilife #gearbest #chinskiecuda #sprzatanie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lukecz jak używany jakiś czas, to zacznij od przeczyszczenia czujnikow w "zderzaku", może zebrał kurzu i mu jedno "oczko" zasłania i może dlatego próbuje minąć niby przeszkodę
  • Odpowiedz
@D0m3L: No właśnie dobrałem się do tego zderzaka - te czujniki są na odkurzaczu pod zderzakiem (takie małe oczka czarne) czy w samym zderzaku na takiej taśmie (jest połączona kabelkiem z odkurzaczem)?

To jednak nie będzie silnik, bo po wyjęciu baterii, włączeniu i wyłączeniu na wyjętej, niby było na początku to samo, ale jak go ręcznie popchałem w jedną i drugą stronę to zaczął normalnie chodzić, ale po chwili znów
  • Odpowiedz
@lukecz: z tego co pamiętam to diody są na samym zderzaku (część która się rusza/ugina przy dotknięciu przeszkody)
edit: to są te małe czarne oczka

Trochę z d--y pytanie, bo sam V5 nie mam, ale - czy kółeczko (to pomiędzy gumowymi kołami) jest czarno-białe? Jak masz sierściuchy, to może masz przypadek jak na filmie:
D0m3L - @lukecz: z tego co pamiętam to diody są na samym zderzaku (część która się ru...
  • Odpowiedz
W V5 kółeczko akurat jest czarne i je wyczyściłem.
Przetarłem już chyba wszystkie sensory, włącznie z paskiem który jest na zderzaku (tu podobny https://www.aliexpress.com/item/NEW-Original-vacuum-cleaner-accessories-parts-ILIFE-V7-V7s-V7s-pro-IR-Light-Bar-sensor-replacement/32846730290.html) i dalej nie działa.
Sprawdziłem kamerą telefonu i 3 czujniki od dołu działają, z przodu jest chyba tylko jeden świecący ale działa. Próbowałem wyciągać baterię i wkładać, ale nie mogę odtworzyć tego co wcześniej czyli że niby zaczął chodzić dobrze.
Pozostaje mi już chyba tylko support.
  • Odpowiedz
  • 0
@lukecz demontaż jest stosunkowo prosty, może dobierz się do kółek - może faktycznie coś się na ośkę wkręciło i robi opór
W każdym razie powodzenia
  • Odpowiedz
@lukecz: i jak uratowałeś go? Mi A4s przestał działać- po ok. 30s odkurzania piszczy 4 razy i świeci na czerowono. Czyściłem chyyab już wszystki, co można w nim wyczyścić.
  • Odpowiedz
@maslokm: chyba czeka mnie rozkręcanie całego odkurzacza, bo nic tam takiego nie widzę, albo nie wiem jak to powinno wyglądać ;) Kurz powyciągałąm skąd się dało, wyciągnęłam kółeczko, odkręciłam te dwie "zmiotki", zajrzałam do baterii, nawet odkręciłam i podważyłam te klapki na których sa litery L i R. Nie zapominając o zderzaku, ale to nie wystarczyło :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylasyla: Ja mam teraz kolejny problem. Piszczy tylko jeden raz - niby problem z kołami. Jedno wymieniłem, bo chodziło ciężej, ale to nic ie dało.
  • Odpowiedz
@maslokm: u mnie już dobrze, przysłali nowe kółka i działa. Spróbuj napisać do sprzedawcy o co chodzi, może da jakieś wskazówki, ewentualnie jeśli jest gwarancja przyśle części do wymiany.
  • Odpowiedz
@sylasyla: udało mi się znaleźć przyczynę. Urwał się jeden z kabelków idących do wtyczki przy silniku kółka. Naprawiłem kabelek i jest git. Napisałem do supportu - wysłali mi nowe 2 kabelki na oba kółka :-) Kółko kupiłem niepotrzebnie.
  • Odpowiedz
@mDeo: cześć. Rozbierałem już ją wcześniej, więc wiedziałem jak to się robi. Znajdziesz na youtube film jak rozebrać całość. Musisz Wykręcić wszystkie śrubki od dołu, odczepić koła i przedni zderzak. U mnie był przerwany jeden z kabelków idących od płyty głównej do kółka. Wyciągnąłem blaszkę z wtyczki, wsadziłem kabelek i wcisnąłem blaszkę. Póki co trzyma.
https://www.youtube.com/watch?v=BVrp6NGFW2c&t=123s - nie trzeba aż tyle rozbierać jak na tym filmie. Być może wystarczy, że
  • Odpowiedz
@lukecz: @maslokm: @Walpurga:
Kółka odkręcacie wykręcając wszystkie śrubki dookoła nich. Jak wyjmiesz moduł z kółkiem to wystarczy wykręcić jedną śrubkę z osi kółka. Zębatki w środku są szczelne i nie powinny się zabrudzić.

Wstawiam też komentarz z Youtube:

Cześć, w końcu
  • Odpowiedz