Wpis z mikrobloga

@przebiegly_atencjusz:
Mirki, stoję przed wyborem swojego pierwszego mieszkania. Przeglądając oferty zwróciłam uwagę na mieszkania na parterze w skład których wchodzi taras i ogródek. Nigdy nie brałam takiej opcji pod uwagę, ale teraz mam spory dylemat, bo plusy za estetykę takiego mieszkania są bardzo dodatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) osiedle jest strzeżone i monitorowane 24/7, ogródki ogrodzone dość wysokimi płotkami. Stąd moje pytanie i ankieta - mieszkanie na parterze z ogródkiem czy na piętrze?

#architektura #budownictwo #mieszkanie #nieruchomosci #kupnomieszkania #ankieta #kiciochpyta
przebieglyatencjusz - @przebieglyatencjusz: 
Mirki, stoję przed wyborem swojego pier...

źródło: comment_odlx8NZhQ3DKK84luZauc3eDlw52flc1.jpg

Pobierz

Jakie mieszkanie?

  • parter z ogródkiem 37.9% (39)
  • na piętrze bez ogródka 62.1% (64)

Oddanych głosów: 103

  • 13
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: Na piętrze bez ogródka.
Ogródek - ani to przydatne (bo i tak ci sąsiad z boku zajrzy), ani wygodne (bo ci sąsiedzi z góry nasyfią, a ty będziesz sprzątać). Grilla i tak nie rozpalisz - bo nie wolno, a nigdy nie wiadomo kiedy deweloper stwierdzi, że można by teraz pod twoim nosem #!$%@?ąć chodnik.
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: Pomijając kwestie estetyczne na parterze masz wyższe koszta ogrzewania (zimna piwnica/garaż pod podłogą). Ogródki mogą być spoko, jeżeli wszyscy w bloku o nie dbają.
Na plus; cena mieszkania i możliwość ładnego zagospodarowania dodatkowej przestrzeni.
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: Nie ma sprawy ;] Mój komentarz nie miał na celu całkowitego zdyskredytowania ogródka, jeżeli okolica i sąsiedzi są sensowni to można się nad tym nadal zastanawiać. Osobiście bym wykluczał lokalizacje z wyjściem na parking/plac zabaw/ulicę. Przy zamkniętym osiedlu i czymś na kształt patio pomiędzy budynkami ogródki bywają świetnym miejscem do spędzania czasu.
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: na dodatek mając ogródek masz spore szanse, że sąsiedzi z obu stron mają małe dzieci i psy - bo takie osoby głównie kupują ogródek. Ja tam wybrałem ostatnie piętro - tam powinno być daleko od dzieci i psów :)
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: tak jak przedmówcy, będą ci spadać rzeczy na dół. mi spadały non stop puste butelki po cisowiance albo czyjeś pranie jak wiało ale najgorsze było to że obok drzewa się rozrosły i zaczęły mi zacieniać mieszkanie. choć na początku faktycznie było fajnie...
  • Odpowiedz
@przebiegly_atencjusz: ważne też ile jest pięter nad tobą. Braciak mieszka w malutkim bloku, na parterze, z ogródkiem. Nad sobą ma dwa mieszkania, wszyscy się znają i nie ma mowy o żadnym śmieceniu. A ten ogródek to świetna sprawa, nie tylko jak masz dzieciaki.
  • Odpowiedz