Wpis z mikrobloga

Mnie godzina policyjna by nie przeszkadzała więc mogą ją zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja to bym odgórnie narzucił jaką fryzurę można mieć, takie dredy bym zlikwidował, brzydko to wygląda, sam nie noszę, więc dla mnie to nie problem


@yahoomlody: @ejadaz689: Spoko, lepiej będzie jeśli zagraniczne koncerny będą was wyzyskiwać wmawiając wolność. Wolny człowiek, który ma prawo tyrać w niedzielę. Albo być klientem w niedzielę. I
Spoko, lepiej będzie jeśli zagraniczne koncerny będą was wyzyskiwać wmawiając wolność. Wolny człowiek, który ma prawo tyrać w niedzielę. Albo być klientem w niedzielę. I robić karierę... na kasie w Tesco.


@MiKeyCo: Czym tyranie w niedzielę różni się od tyrania w resztę dni tygodnia? Czy po prostu to dzień bozi i nie mozna wtedy pracować?
@MiKeyCo: och tak, ten straszliwy lidl, który wyciąga z polski pieniądze, och jakie to straszne dla naszej gospodarki :(. było o wiele lepiej zanim zagraniczne firmy zaczęły inwestować w nasz kraj

moi rodzice odkąd pamiętam zawsze pracowali w niedzielę, ojcu często wypada praca w święta twierdzisz, że to głupi niewolnicy i siebie nie szanują, tak? xD ja jako korpoludek robię pn-pt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
och tak, ten straszliwy lidl, który wyciąga z polski pieniądze, och jakie to straszne dla naszej gospodarki


@yahoomlody: nie, spoko, niech wyciąga. tylko potem nie żal się, że nie ma pracy czy coś w ten deseń.
@yahoomlody: W koloniach afrykańskich za to były tylko zagraniczne firmy. Było w uj światowo.

Oczywiście mylisz system gospodarczy od udziału zagranicznego kapitału w gospodarce. Czy za PRL-u była bieda z powodu wysokiego odsetka rodzimych podmiotów czy z powodu złego systemu gospodarczego centralnego planowania?

Szkoda, że nie wiedzą tego japończycy, którzy mają wysoki odsetek podmiotów w posiadaniu rodzimym. Powinni mieć biedę. Może się jeszcze nie zorientowali jak powinno być.
@MiKeyCo: idealne porównanie! Co ja tam będę z tobą gadać jak pewnie za granicą to byłeś ostatnio w Niemczech czy Czechach i nie widzisz jakim my jesteśmy względnie dobrze rozwiniętym krajem, gdzie wprowadza się coraz więcej technologii i know-how z pomocą zachodnich firm. No ale dla jakiegoś pisowca to wiadomo, wyzysk Lidla i podatki dla Merkel xD
No ale dla jakiegoś pisowca to wiadomo, wyzysk Lidla i podatki dla Merkel xD


@yahoomlody: Prostacka insynuacja, wycieczka osobista i manipulacja, by ukryć istotę. Możesz wyjaśnić jakie to wysokie technologie wprowadził Lidl? Albo rozwój jakich wysokich technologii ucierpi po zakazie handlu w niedzielę?
@Kondono: Od kwestii zamykania sklepów w niedzielę się totalnie odcinam bo nie w sumie to sam nie wiem co o tym myśleć ale nie podoba mi się sformułowanie:

że państwo dyktuje wam jak żyć

które wyraźnie ma służyć zagraniu na emocjach. Tak na prawdę to państwo dyktuje nam jak mamy żyć na wiele innych sposobów a zakaz handlu w niedzielę jest po prostu kolejną restrykcją.
Twój argument sugeruje że wraz w
@baloth: Mogło to tak zabrzmieć. To oczywiste że państwo reguluje pewne zasady współżycia w społeczeństwie, jednak winna być jakaś granica, sfera co do której państwo się nie wtrąca. Tymczasem w naszym kraju ta granica jest powoli ale skutecznie ciągle przesuwana, co wybitnie mi się nie podoba.
@Kondono: Kwik bo niedziele wolne od handlu - bo państwo nie może mi mówić kiedy mam robić zakupy
Od zawsze wszystko zamknięte w święta - państwo które nie jest wyznaniowe może mi mówić kiedy mam świętować nie trzeba się uskarżać( ͡ ͜ʖ ͡)