Wpis z mikrobloga

Potrzebuje Waszej rady odnośnie wyboru samochodu. Ma to być autko "w miarę rodzinne" ze względu na to, że niedługo urodzi mi się pierwsze dziecko.

Moje wymagania:

Budżet: do 13k zł
Sedan
5 drzwiowy
Silnik raczej do 2.0
Prognozowana ilość km rocznie +/- 15k

Mój wybór to audi a4 rocznik 2003 1.8 T 150km w benzynie, ewentualnie + lpg.

Co sądzicie?

#audi #motoryzacja #mirekhandlarz #pomocy
  • 29
@mag1k1: nie wiem, czy dobrze radzę, ale szukaj coś młodszego, jak będziesz miał dziecko to szybko auta nie zmienić na nowsze hehe, celuj może w jakieś VW, cos może z francuzów, owszem Audi to fajne auto, jeździłem, przyjemne w prowadzeniu, ale kurna ten rocznik, no nie pasuje mi to.
@mag1k1: raczej 13k na 1.8T to mało, zajeżdżonego parcha kupisz. Po drugie A4 B6 to malutki samochód, mało miejsca w środku, nisko i twardo zawieszony, mały bagażnik, nijak nie rodzinny. Lepiej Passata albo Jetta jak chcesz koniecznie VAG.

Koniecznie sedan? Szukałbym czegoś wśród kompaktów, może Fluence (nie wiem czy się mieści w budżecie, tak strzelam). Sedan ogranicza pole do popisu bo kompakty są zwykle hatchback lub kombi.
@mag1k1:

o to moje typy:

Seat Altea - wiem do bani ma tył, ale za to super się prowadzi i tanie częśći
Opel Zafira - nie ma się czego czepić
Opel Astra - nawet w tej cenie 2007 rok mozesz trafić
VW GOLF V - na luzie coś znajdziesz w 2005-2006 rok
Citroen Picasso - nawwt 2007 w tej cenie znajdziesz

nie bierz sprowadzańców bo cholera wie ile na prawdę maja
Nie sedan, ale zajefajne auto morego kumpla, nie od Janusza, wszystko na czas zawsze robione. Polecam Adam Małysz


@Axim: O panie, cena jak za polift 2007/8r ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
jak zacznie czy sie sypać to się dowiesz ile kosztuje byle pierdoła do AUDI.


@OscarGoldman: Golfa V radzisz, a jednocześnie o Audi piszesz że drogie, a przecież to te same części więc koszt ten sam. A jeszcze lepsze że o Seacie Altea napisałeś że tanie części - kurcze, przecież to te same części co do Audi. No ale Audi to drogie panie, piszesz jak typowy Janusz...
@Jokker: no jaja sobie robisz? AUDI ma z trój wahacz, Seat i GOLF jednowahaczowy jest. Inna sprawa że pełno zamienników jest do Seatów i Golfów. Do Audi tyle nie znajdziesz. Zresztą i tak mi chodziło o mlodszy rocznik.
@OscarGoldman: No Ty chyba sobie jaja robisz, ale widocznie wiesz lepiej.
Zarówno Audi B6 miałem, jak i Golfa V (Altea to to samo co Golf V, dosłownie to samo).
Nie ma żadnej różnicy cenowej między częściami Audi a VW, no bo jak mogłaby być skoro to to samo.
Chyba że faktycznie to zawieszenie w Audi tak Cię przeraża że odradzasz, bo uważasz że zawieszenie się robi co roku.
A4 B6 to ewenement i ma dużo unikalnych części których próżno szukać w passacie czy innych Audi


@Mithrindil: Słucham jakich? Miałem Audi B6, miałem Passata, miałem Golfy, słucham jakie to części? Mówię o częściach eksploatacyjnych, a nie całym zawieszeniu które się wymienia raz na parę lat a nie co roku.
@Jokker: to zaznacz że mówisz o eksploatacji. Mówię np. o ciśnieniowym włączniku klimatyzacji, o napinaczu łańcucha spinającego wałki rozrządu (tzw. nastawnik faz), głupia maglownica pasuje tylko od tego modelu i od żadnego innego. Pisząc że to są te same części co w Golfie mijasz się z prawdą. Z tego co wiem to w Golfie nawet nie było takiego silnika o którym pisze OP chociażby dlatego że w Audi jest ułożony wzdłużnie