Wpis z mikrobloga

Tak sie zastanawiam. Jeśli bóg istnieję. To dlaczego go nie widac i nie słychać? XD dlaczego postanowil sie ukrywac. Dlaczego ludzie żyjący w materialnym swiecie mają wierzyć w cos czego nie widac. To jest nie dorzeczne przeciez. Nie naturalne wręcz. Przeciez według bibli kiedys bóg byl normalnie wśród ludzi. I co nagle postanowił sie ukryć? No sorry ale Bóg nie powinien wymagać od czlowieka wiary w coś czego nie widzi. W UFO tak samo mam wierzyć i w yeti? doszedłem do wnisoku ze łączy coś wszystkie religię swiata - zadnego z bogów nie widac. Przypadek? #chrzescijanstwo #religia dość tych ciuciubabek
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@ziobro2 nie "widać" Boga z powodu tego co się wydarzyło w raju Mirku:) od tamtej pory utraciliśmy możliwość bezpośredniego obcowania z nim twarzą w twarz.

Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Jednak On pomimo to dał nam swojego syna ;)
  • Odpowiedz
@PyszneBuleczki: to widzenie czy słyszenie Boga u osób wierzących i praktykujących jest takie, że na żart "jeśli ty rozmawiasz z Bogiem to modlitwa, jeśli Bóg z tobą - schizofrenia" reagują tak ekspresyjnie, że aż nazywają mnie #!$%@?. Spotkałem że trzy takie osoby mocno zaangażowane i Bóg do nich mówi normalnie... Nie wiem co mówi, bo trochę strach rozmawiać z taką osobą. Zastanawiam się czy to nie jakiś guz w mózgu albo
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@b3rly fantastyczne wytłumaczenie nie widzenia bogula w wersetach ktore nijak mają sie do rzeczywistości. Caly stary testament to jedna wielka bajka . No chyba ze wierzysz w to ze czlowiek powstal z gliny od Adama i Ewy a cale zlo na swiecie to tylko z podowu gadającego węża. Zycie ileś tam dni w wielorybie tez wyglada bardzo realnie. A ludzkość ma nie wiecej niz 7-8 tys lat według biblii ...
  • Odpowiedz
@ziobro2: ¯\_(ツ)_/¯

Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,

patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.

Bo stwardniało serce tego ludu,

ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli,

żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,

ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.

Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i

sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a
  • Odpowiedz
  • 0
@ziobro2 dokladnie o tym jest ten fragment, ze Ty nie widzisz to nie znaczy ze go nie ma :)



zacznij Go szukac, poznawac, pragnac i sam zobaczysz ze bardzo sie myliles piszac ten post Mirku :)

z Bogiem! ;D
  • Odpowiedz
@ziobro2: Jak rozkroisz mózg to zobaczysz rozum, wiedzę? W Sercu miłość? Bóg jest Duchem, nie jest materialny. Nawrócenie to proces duchowy, nie intelektualny, oparty na doświadczeniach duchowych. Chcesz doświadczyć Boga? Zacznij się modlić. Chcesz zobaczyć gwiazdy, weź teleskop. Do każdej pracy są różne narzędzia.

"Owoc ducha to: miłość, radość, pokój, cierpliwość, błogość (dobroć), miłosierdzie, wiara, łagodność, wstrzemięźliwość."
Gal 5, 22-23

Zastanów się może również nad takimi fenomenami. Ze wszystkich religii na
  • Odpowiedz