Wpis z mikrobloga

W końcu doczekałam się mojego własnego komputera. Przez ostatnie 2 lata dzieliłam z moim #niebieskipasek najpierw laptopa (który w międzyczasie umierał), a potem jego komputer. Jaram się jak dziecko, bo w końcu będę miała swoje miejsce do pracy i grania, a do tego będzie mi świecić (!).
Mircy, takiego oto zestawu się na początek dorobiłam. Póki co bez karty graficznej z wiadomych powodów.
#komputery #pcmasterrace
blindromance - W końcu doczekałam się mojego własnego komputera. Przez ostatnie 2 lat...

źródło: comment_KTM5L4pe4ssN4Yrplfa79MF71p72Iqj8.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@blindromance: Ty jesteś facetem? coś za prawilne części. Jakbyś była kobietą to powinien być zasilacz tracer/akyga, klawiatura whateva, myszka whatevea/trecer, procesor celeron/pentium 4 GB ramu jedna kość goła, chłodzenie box, dysk 5400 HDD 500gb, mobas to co wcisnęli.
  • Odpowiedz
On nawet przy nim nie zasiądzie, bo ma już swojego, porównywalnie dobrego, i do tego z kartą graficzną. XD


@blindromance: Nie zdziw się jak będą testy. To tak jakby powiedzieć no przecież jak on jej nie przetestuje ma porównywalną i do tego z kartą graficzną! #!$%@? w to zawsze chciałem pobawić się integrą... Kup kija mówię ci.
  • Odpowiedz
@troloking: Z kartą graficzną to ma o wiele lepszy komputer. Ale jakby bez porównać, to twierdzi, że są podobne. Także, źle to ujęłam. Zresztą, niech testuje, ja sobie w tym czasie przynajmniej pogram w bardziej wymagające gry, których mój nie udźwignie. XD
  • Odpowiedz
@blindromance: co? Gdzie tu logika? Od kiedy pod system daje się słaby sprzęt? Już nie chodzi o pojemność czy wydajność, która jest na strasznym poziomie ale jakość która w przypadku tej firmy nie istnieje, obsługa gwarancyjna także. Na 200 maszyn po roku, 60+ dysków poszło do śmieci. Jak można kupić w #!$%@? błyskotek a oszczędzać na podstawach? Serio.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Powiem tak, niebieski wiedział, co wybiera. Sam ma dokładnie ten SSD, śmiga mu od dwóch lat bez problemu, więc prawdopodobnie wybrał go, bo jest sprawdzony. A jak się #!$%@?? Trudno, kupi się nowy, wtedy pewnie lepszy.
Co do błyskotek, bo Cię tak uwierają. To był mój wymysł. Chciałam, innego komputera nie chciałam, więc jak się #!$%@? SSD czy zasilacz, które według Ciebie są gorszymi ogniwami, to chyba taniej wyjdzie mi
  • Odpowiedz
@blindromance: gdyby nie ten dysk.... ale i tak zazdroszczę zabawy przy składaniu, gdzieś za miesiąc zrobię doroczne czyszczenie budy i też trochę poskręcam (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@blindromance: dobra ta dyskusja nie ma sensu. Czuje się jakbym gadał ze ściana. Dobry niebieski złożył gowno config ale i tak jest świetnie. Bo wolałam kupić kolorowe klawiatury i inne gowna zamiast dołożyć 200 zł do dobrego dysku i zasilacza, który będzie służył bezawaryjnie latami. Powiem w skrócie, niebieski gowno się zna i wybrał gowno. Robi się na odwrót najpierw solidna maszyna a potem dokupuje się tandetne kolorki. Jeśli chwalisz się
  • Odpowiedz
@blindromance: Jeśli chodzi o dyski SSD ADATA to był/jest pewien problem z ich awaryjnością, niektóre partie dysków siadały po kilku miesiącach, więc jest to loteria. Rób backup regularnie, jak dysk padnie to trudno, jak nie to dobrze.

Co do zasilacza się nie wypowiem, bo chcę uniknąć #elektrodacontent ( )
  • Odpowiedz
@blindromance: bezsensem i5 bez grafy i czekanie na spadek cen. Sam tak teraz będę robił ale to trzeba było w ryzena 5 2400g uderzyć a nie hd od intela
  • Odpowiedz