Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że dziś beka ostro z #united przeanalizujmy transfer Paula Pogby do Manchesteru z perspektywy Juventusu. Oczywiście nie muszę chyba mówić, że z biegiem czasu okazało się, że ta sprzedaż to chyba największy majstersztyk Marotty w całej jego historii zarządzania transferami w Juve.

1. Juventus za pieniądze z transferu Pogby kupuje najlepszego zawodnika sezonu 15/16 we Włoszech, czyli Gonzalo Higuaina, który w tamtym sezonie pobił historyczny rekord Serie A względem bramek w sezonie. Co ciekawe, Marotta kupuje Argentyńczyka przed sprzedażą Pogby, ba, robi to w trakcie kampanii "Don't believe everything you read in the papers", która jak sama nazwa wskazuje, mogła podpowiadać, że Pogba w Juve zostanie. Oczywiście, z samym transferem miało to niewiele wspólnego, bo Gonzalo został kupiony poprzez aktywowanie klauzuli, ale to i tak jest idealny przykład tego jak robić wielki transfer, bo np. taki zarząd #fcbarcelona jest kompletnie zielony w tym temacie, co pokazuje idealnie kupno Dembele.

2. Rolę playmakera w drużynie przejmuje kupiony z AS Romy Miralem Pjanic. Pamiętam jak wykopowy kibic Romy @Wojt_ASR_ sugerował, że to nie jest materiał na piłkarza Juve, że forma gościa jest kompletnie losowa, to nie jest piłkarz na zastąpienie Pogby i tak dalej. I faktycznie, na początku zeszłego sezonu tak było, ale obecnie Bośniak jest mózgiem całej drużyny Allegriego, tak jak za Conte był nim Pirlo. Absolutnie niezastąpiony członek drużyny, który daje na boisku przynajmniej wg. mnie więcej, niż Pogba w Juve dawał kiedykolwiek, głównie ze względu na to, że forma Paula zależała w głównej mierze od dyspozycji innych pomocników w drużynie. Krótko mówiąc - Pogba nigdy na boisku nie był liderem. Pjanic nim jest.

3. Marketingowo Pogbe IDEALNIE zastąpił Dybala. To o Paulo mówi się obecnie w mediach. To on jest bohaterem Turynu. To nim chcą być dzieciaki kiedy dorosną. Sytuacji pomaga fakt, że Dybala non stop łączony jest z innymi klubami, co również z prostej przyczyny działa na korzyść Juve. Różnica w tym wszystkim jest taka, że Dybala ma mieć na dniach przedłużony kontrakt i z 10ką na plecach w Turynie jeszcze jakiś czas pobiega.

Podsumowując - w Turynie nikt za Pogbą nie tęskni. Cała akcja #pogback z powrotem Francuza do Juve nie ma absolutnie żadnej racji bytu, bo na żadnej płaszczyźnie na której kiedyś Paul w Juve był decydujący, obecnie nie jest potrzebny. Do pomocy w lato przyjdzie dwójka kozaków (Emre Can i Savic PLZ), Pogba dalej będzie się marnował w Manchesterze Mourinho, a Turyńska karawana jak już to bywa rok w rok, będzie rządziła na Włoskich boiskach i biła się o najwyższe cele w Europie.

Dzięki Pogba, że odszedłeś.

#juventus #seriea #transfery #mecz
Pobierz realbs - W związku z tym, że dziś beka ostro z #united przeanalizujmy transfer Paula ...
źródło: comment_eXDCKvlqyQBrfJI9q1yqKj8wu3xeuODf.jpg
  • 45
@realbs: Sporo masz racji, ale jest kilka czynników które zdecydowały że Pogba nie błyszczy w United tak jak powinien. Po pierwsze - presja. Przyszedł za te 100mln i od razu oczekiwano że będzie rządził w PL. Młody chłopak nie dał rady sprostać oczekiwaniom, chociaż przecież w pierwszym sezonie i tak grał całkiem nieźle. Oczekiwano więcej. Druga sprawa - pozycja. Nie można tego pominąć. Pogba w Juve błyszczał ze świetną asekuracją Vidala
@realbs: mnie styl Paula bardzo się podobał. Duży, silny, że świetna kontrolą piłki, dysponujący świetnym strzałem z dystansu. Brakuje takiego gościa w środku pola Juve. Mam nadzieję że plotki dotyczące Savicia się potwierdzą bo to jest dokładnie ten sam styl zawodnika. Później Bellerin na prawą stronę i będzie bardzo solidnie.
@Minieri: Zgadzam się w stu procentach. Stąd linijka "_Pogba dalej będzie się marnował w Manchesterze **Mourinho_**". Mourinho kompletnie nie wie jak wykorzystać jego potencjał. Mija już drugi rok Paula pod jego wodzą, a on nie zagrał nawet jednej pełnej rundy na miarę oczekiwań. To jest właśnie to o czym mówimy. W Juve robotę robił Vidal i Marchisio, Pogba był wolnym elektronem i robił co chciał. W Manchesterze, Mourinho wymaga od niego
@Minieri: nie zgodzę się z argumentem presji u Pogby. Pogba to tylko odrobinę mądrzejsza wersja charakteru Balotteliego. on ma tak pusto w głowie, że nie odczuwa żadnej presji. mógłby być dziś dużo lepszy, ale mu się zwyczajnie nie chce #!$%@?ć. tylko czekać aż odpali jakieś fajerwerki w kiblu, czy tam podepcze koszulkę United po zbyt ostrej krytyce. w Juve był na dorobku, otoczony mądrzejszymi ludźmi, którzy najwyraźniej wiedzieli jak do niego
Pogba to tylko odrobinę mądrzejsza wersja charakteru Balotteliego


@InspektorDupa: Ten argument słyszę od jego początków w Juve i jest to kompletna bzdura. Pogba w Juve raz spóźnił się na trening, po czym został ukarany i potem chodził jak w zegarku. Oprócz głupich fryzur nie ma nic co łączy Pogbę z Balo, Pogba w Juve i w ManUtd to profesjonalista. Cały twój komentarz to po prostu stek bzdur bo Pogba jest piłkarzem
@maras_sc2:

dokladnie Hhedire to bym wymienil za byle kogo, byle go nie ogladac wiecej, i wymiana go na Pogbe byla by chyba najlepszym ruchem w calym oknie transferowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No jakby Polpo przyszedł i złapał formę, to byłby sprawką największego bólu dupy w piłce na rynku transferowym w historii.
@realbs: mi szkoda odejścia Pogby (chociaż bardziej mi szkoda Vidala). Takiego pomocnika brakuje mi ciagle do środka. Jesli przyjdzie SMS to bede mega zadowolony, ale wiadomo jak to z tymi transferami z Lazio. Siergiej moze zostać wypchany poza Włochy.
@Minieri: I to wyjaśnia jak bardzo transfery Mou są nieprzemyślane. Allegri czy Guardiola kupują zadaniowców, potrzebnych im do wykonywania określonych zadań na boisku i pod nich jest modyfikowana taktyka. U Mou kupuje się najlepszych i najdroższych, a potem nie potrafi ich wdrożyć do zespołu. Mou w Interze miał drużynę idealnie skrojoną pod niego. Średnio kreatywna ekipa, która mistrzowsko stosowała słynny autobus. Mam wrażenie, że gdyby Mou wrócił na włoskie boiska, to