Wpis z mikrobloga

#mudnamirko #rpg #grybezpradu (no prawie) #glupiewykopowezabawy
Jak część z was pewnie wie tworze (bardzo powoli acz do przodu) grę RPG dziejącą się tu na mikrobiologu!
Logika samej gry jest taka że co 15 minut @Shanhaevel_Pedro_Protain miał by postować kartę.
Karta składa się z logiki, opisu i obrazka.
Zaraz przed zapostowaniem kolejnej karty rozliczana jest poprzednia i plusujący (bo plus oznacza chęć brania udziału w akcji) woła pisząc im efekty.

Pytam was o to jakie karty byście chcieli widzieć w tej grze, aktualnie układam bazę danych i chciałbym ją przygotować tak by wasze pomysły, bo to wy grać będziecie, w nich umieścić.

mam nadzieję że mnie rozumiecie, i nie ma złych pomysłów.
  • 57
@wytrzzeszcz: a w pewnym momencie napisałeś mi, że jednak nie robisz tego erpega ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawołaj może ludzi z tagu #mudnamirko bo pewnie sporo z nich zapomniało o sprawie. I co się będzie składać na opis karty (daj przykład)?
@Lisaros: z mojej persperyty jako programisty:

Warunki wylosowania (np lodowe potwory w lipcu nie)
Opisu czyli tekstu znajduącego się we wpisie
Obrazka dla uwagi
logiki (np karta rusałki wykona na graczu metode walki psychicznej, albo karta walki w barze zrobi last man standing)
i ta logika "renderuje" odpowiedź tj to co gracze po wykonaiu się karty zobaczą w kometnarzach
@wytrzzeszcz: dodawać rozdajo to imo nienajlepszy pomysł. By gra chwyciła potrzeba kilkunastu zaangażowanych osób, a nie setki co przyjdzie i pójdzie. A słaba atencja może od tego, że od roku nic się nie działo i trzeba niejako zaczynać od nowa.

Jakby nie ruszyło, to następny wpis możesz dodać z jakimś opisem i krótkim przykładem działania. Tu masz listę osób, które kiedyś były zainteresowane: sokytsinolop: tfbeen: Antyperspirant tenji Waspin kurp bethesdasucks