Wpis z mikrobloga

Dzień... (już nie liczę który) wykańczania nowego mieszkania.
Sytuacja przedstawia się ciekawie, bo mój wykonawca nagle mimo uznania reklamacji i przesuwania terminu wykonania naprawy nagle postanawia reklamację odrzucić (czas dawno minął, więc mało prawdopodobne by mu prawnik doradził taką opcję). Zostaję zatem z mieszkaniem, za które wykończenie zapłaciłem w 100%, ale bez paneli w jednym pokoju i z wadami, których co rusz przybywa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Do rzeczy.
Załączam zrzuty ekranu z korespondencji. Na całe szczęście mam nagrane nasze rozmowy, gdzie Pan Właściciel Firmy Wykończeniowej Concept Sp. z o.o. uznaje reklamacje. Nigdy nie użyłem niecenzuralnych słów wobec niego ani jego pracowników, nikogo nie obraziłem, nawet nie podniosłem głosu - wszystko jest nagrane. Niestety nagrań upublicznić nie mogę, bo nie uprzedziłem, że będę nagrywał i udostępniał. W każdym razie teksty w mailach, że nikt z pracowników nie chce do mnie przyjechać jest wymuszeniem poczucia winy i próbą odwrócenia uwagi.
Obecnie zdecydowałem się wziąć inną firmę do naprawy usterek po firmie Concept, bo po prostu muszę się już wprowadzić (Concept zakończył wykańczanie mieszkania w listopadzie). Mam nadzieję, że uda się uzyskać zwrot kosztów od ubezpieczyciela lub firmy Concept.
Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Serio pozostaje tylko sąd jeśli nie odda kasy za poprawki?
#wypokszwadron #januszebiznesu #budownictwo
Pobierz
źródło: comment_mKVLiZP85Fd3xqx1Yq8oJsGw3SbeCXWX.jpg
  • 64
@OrzechowyDzem: jeżeli chodzi o udostępnianie nagrań to jako strona rozmowy oczywiście że możesz je udostępnić. Chyba że rozmawiałeś z nim jako przedstawiciel firmy to wtedy musisz uprzedzić o tym.
Więcej na ten temat tu:
http://maszprawo.org.pl/2015/02/czy-mozna-nagrywac-rozmowy-bez-zgody-rozmowcy/

oczywiście rozmówca może wytoczyć ci proces cywilny, ale może to równie dobrze zrobić za to co już opisałeś w internecie. Rób znaleziska z rana i wrzucaj wszystko co masz.
@OrzechowyDzem:
co prawda nie rozumiem, dlaczego gdy poprosił Cię o podanie terminu zacząłeś mu wyjeżdżać z KC, ale mniejsza o to. Ogólnie to skoro podał Ci nr polisy, to zgłoś się do ubezpieczyciela, sprawdź czy to faktycznie jego polisa no i zamawiaj inną ekipę. Drogę sądową zostawiłbym w ostateczności, a i to lepiej przeciwko ubezpieczycielowi jeżeli odmówią/potrącą coś z wypłaty niż tej firmie. Dlaczego? Otóż w krakowskim sądzie oczekiwanie na rozpoznanie
@OrzechowyDzem nie #!$%@?ło was przypadkiem z tym spamem? to, że dam plusa nie znaczy, że chcę być od razu wołany. mogę równie dobrze obserwować tag albo użytkownika gdy będę miał na to ochotę i nie potrzebuję przymusowego wołania do każdej bzdury. zaczynam żałować, że dałem plusa i jak ten spam się nie skończy to zgłaszam to do administracji wykop.pl jako nadużycie.
@wojtas_mks
@amgcla to już było któreś z kolei przekładanie terminu, a więc nie miałem żadnej pewności, że tym razem chce to zrobić i dlatego zaznaczyłem, że znam swoje prawa. To chyba nic niezwykłego zważywszy na fakt, że mieszkałbym tam już dwa tygodnie gdyby było ok?
@OrzechowyDzem: Serdecznie współczuję, niebawem czeka mnie podobne wyzwanie i zastanawiam się jak uniknąć januszostwa i stresów z nim związanych nie mając kompletnie pojęcia o budowlance i wykończeniówce. Może któryś z mirasów może polecić sprawdzonych fachowców w Katowicach/Chorzowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)