Wpis z mikrobloga

#terrarystyka #akwarium #akwarystyka #zolwie #czerwonolicy

Witam serdecznie wszystkich.


Trafił do mnie spory żółw czerwonolicy. Ma karapaks długości ok. 14-15 cm. Chcę mu urządzić w miarę dobre warunki (takie jakie w tym momencie mogę zaoferować).

Zbiornik jaki w tym momencie mogę maksymalnie zmieścić i jaki chcę kupić to coś takiego:

http://www.terrpol.pl/akwarium-dla-zolwia-/284-akwaterrarium-80x40x40.html?search_query=80x40x40&results=13

Wiem że powinno być większe ale w tym momencie nic więcej nie mogę kupić. Może ktoś ma doświadczenie z tą firmą ?? Proszę o opinię.


Dodatkowo interesuje mnie filtr zewnętrzny. Liczę, że w akwarium będzie max 70-80 l wody to wystarczającym filtrem wydaje się: AQUA NOVA NCF-600 lub NCF-800.

Proszę wypowiedzcie się czy ten mniejszy w zupełności wystarczy czy trzeba pójść w ten większy. Czy ten filtr do w miarę dobry wybór czy polecacie coś w cenie do 250 zł ??

Jeśli chodzi o całość to na początek chciałbym żeby żółw miał akwarium z wyspą i jakiś filtr (żeby nie trzeba było sprzątać raz w tygodniu).

Dodatkowo może ktoś polecić żarówkę jak nada się do dogrzania takiego gada.

Fajnie byłoby gdyby ktoś zostawił do siebie kontakt priv albo napisał do mnie na maila: pawelek1988@gmail.com. Miałbym kilka pytań do kogoś doświadczonego w hodowli żółwi wodno-lądowych.

Na tą chwilę tyle. Będę wdzięczny za pomoc na forum lub podczas kontaktu prywatnego. A może ktoś z Wrocławia ?? :)


Pozdrawiam

Paweł
  • 6
  • Odpowiedz
@pawel-panczyszyn miałam takie żółwie 3, aktualnie został jeden, ja wyspy nie mam ale czasem go wypuszczamy aby pochodził po dworzu lub po domu, a filtr wydaje się ok choć żółw dużo sra więc to i tak więcej sra niż te ryby xd
  • Odpowiedz