Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Po latach czytania postanowiłem w końcu założyć konto. Zakładam, bo w końcu poza czytaniem, mam potrzebę o coś zapytać, prosić o wskazówki. Jestem po studiach informatycznych, ale byłem na tyle nieogarnięty, że nie robiłem wtedy żadnych praktyk czy staży. Teraz mam problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć takich ofert, nawet w ogłoszeniach dla juniorów zawsze jest 1-2 lata doświadczenia wymagane.
Jestem frontendowcem, znam dobrze najnowsze trendy i standardy html i css. Jeśli chodzi o samo #programowanie to znam podstawy JS, potrafię korzystać z jQuery, trochę Ember.js, uczę się Reacta, kiedyś coś pisałem w php, rails i pythonie, ale dość dawno. Jednak w razie potrzeby dużo szybciej bym to przyswoił, bo już się tego tknąłem. Pisałem testy w qUnit, korzystałem z Sass, Dockera, Swaggera, Jenkinsa i wiele innych. Znam się na UX i dostępności.
Jednak moje komercyjne doświadczenie jest małe.
Kojarzycie jakieś firmy, które zatrudniają na staż albo juniorów #frontend w Warszawie, Krakowie lub ewentualnie innym większym mieście? Może Wasze firmy mają takie możliwości? Najbardziej zależy mi na nauce, kasa tyle, żeby się utrzymać. Z góry dzięki za wszelkie rady. Aplikowałem trochę poprzez popularne strony i grupy facebookowe, ale na takie oferty zawsze aplikuje dużo osób, z feedbacku dowiaduję się, że pozycje juniorskie zgarniają ludzie z 2-3 letnim doświadczeniem, a na odpowiedzi czekam miesiąc albo dwa.

#programowanie #programista15k - może ktoś z seniorów doradzi, #pracait #webdev
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@helloword: frontend w Warszawie , Krakowie czy Wrocławiu to w 80% praca w JavaScript. Jak stwierdzasz że masz tam jakieś podstawy to znak że się nie nadajesz. Trzeba uczyć się JS a później przeznaczyć 5 dni na naukę HTML i CSS , bo chyba nikt rozsadny nie myśli że ogarnięcie tego wymaga więcej czasu.
  • Odpowiedz
Staż olej, jeśli faktycznie umiesz to co piszesz to byłby śmiech gdybyś poszedł na staż. Idź na juniora+ albo na regulara. Po prostu walnij ściemę w CV. Jak faktycznie jesteś dobry to pracodawcy nie zrobi różnicy że firma XYZ wcale Cię nie zatrudniała. A jak nie jesteś to wpis w CV nie będzie miał znaczenia bo zweryfikują Cię umiejętności.
  • Odpowiedz
@Gib_Melson: Znam JSa, ale nie chwalę się, że jest na wysokim poziomie. Podstawy to dla mnie umiejętność programowania samodzielnie z pomocą google i dokumentacją.
A zdziwiłbyś się jakie rzeczy można robić w html i css i jakie bolączki potrafią sprawić. Nie mam dużego doświadczenia komercyjnego, ale kilka lat już w tym siedzę. Po prostu rzeczy, które tworzyłem nie mogę umieścić w swoim portfolio, bo nie były to samodzielne projekty.

@
  • Odpowiedz
@DlugoMyslalemNadNickiem: Wolałbym nie ściemniać, jestem dość szczerą osobą w życiu i nie chcę tego zmieniać. Junior mi wystarczy, jak się wykażę to po roku, dwóch powinienem dostać sporą podwyżkę, nie? :)
A aplikując na regulara z kolei muszę już znać porządnie któryś framework. Porządnie.
  • Odpowiedz
@DlugoMyslalemNadNickiem: Haha, dzięki. Ale dla mnie to logiczne, bo jak naściemniam to przecież w praniu i tak wyjdzie, że czegoś nie umiem. Poza tym przydałoby mi się trochę opieki seniora w nauce, w końcu najlepiej się uczyć pod okiem kogoś doświadczonego.
  • Odpowiedz
@marcus_kane: Tak. Moim pytaniem jest, czy znacie firmy, które poszukują lub w swojej historii przyjmowały stażystów/juniorów z małym doświadczeniem. Ja ze swojej strony wszyscy cacy przygotuję, jednak nie jestem w stanie poza pracuj.pl itp. znaleźć firm, bo nie jestem z tych miast. A dotychczasowe poszukiwania na tych serwisach kończą się zwykle tym samym. "1- lata doświadczenia z frameworkiem XYZ".
  • Odpowiedz