Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, mój różowy jest w ciąży, drugiej ciąży trzeba zaznaczyć. Pierwsza z nich byla prowadzona w Krakowie i wszystko szło bardzo dobrze. Badania zawsze robione takie jak trzeba, usg na miejscu, krzywe cukrowe i te inne w jednym miejscu, bez zbednego latania, jednego dnia, bardzo sprawnie.

A tu w Tarnowie, to wszystko idzie pod górkę, fotel w gabinecie pamieta jeszcze czasy Gierka, usg w gabinecie nie ma, badania krwi mozna zrobic w innych dniach i w innych godzinach niz usg, ba jeszcze gdyby ktos przyszedl o wyznaczonym przez nich samych czasie to by bylo okej.

Lecz to we wszystkim nie jest najgorsze. Najgorsza to jest przemadrzala Pani doktor która chyba rozum zjadla, i ma się za najwspanialsza i najlepsza lekarke na swiecie. Wybacz Pani Ewo, ale jak dla mnie jedyne co Pani reprezentuje to biede, i to umyslowa co najgorsze. Mój różowy mial wypadek samochodowy, a dwa dni pozniej wizyte. Poprosila o usg, oczywiscie że nie dostała, badania prenatalne ? A po co to komu ? Kolejne usg zupełnie nie widoczne, sam lekarz ktory je robil, kazał powtórzyć, lecz pani Ewa oczywiscie sprawe zignorowala :(

Jedynie co moge polecic przyszłym mamom to prowadzenie ciąży w innych miastach, bo moze i do krakowa chwile się jedzie, ale przynajmniej w 6 miesiącu ciąży bedziecie znali juz płeć, wage i jeszcze wiele innych informacji, bo w Tarnowie na to nie liczcie.

#tarnow #krakow #medycyna #ciaza #dobrazmiana
  • 20
@Souletto: no ja już tutaj czytałem opinię, że lepiej aby Polki rodziły w ogóle w Niemczech bo w Polsce rodzenie dzieci ogólnie wygląda jak wizyta u rzeźnika ( ͡º ͜ʖ͡º).

A tak na serio - jeśli mowa o 'nowym' szpitalu to nic dziwnego - nikt nie poleca tam przebywać choć szpital się systematycznie modernizuje... ludzi niestety się nie da ( )
jeśli mowa o 'nowym' szpitalu to nic dziwnego - nikt nie poleca tam przebywać


@Wasz_Pan: Mój syn się urodził w "nowym" szpitalu. Ze względu na różne komplikacje, przebywał razem z mamą w szpitalu prawie 3 tygodnie, podczas których prawdopodobnie uratowano mu życie. Jeżeli pominiemy obrzydliwe jedzenie, to złego słowa nie mogę powiedzieć. Porodówka jak z amerykańskiego serialu, sale na oddziale świeżo wyremontowane, 2-osobowe, z łazienką.

Dziecko w inkubatorze, na sali intensywnej
Owszem badania możesz zrobić prywatnie, ale skoro place ubezpieczenie to chyba mogę wymagać by zrobili to nam w ramach ubezpieczenia..
Wiem iz Pani Ewa nie ma monopolu w tarnowie, ale z tego co juz udalo mi sier dowiedzieć to w większości przypadkow tak to wygląda, i ludzie ktorzy chca miec prowadzona ciążę jak należy, prowadzą ja w Tuchowie albo w krakowie właśnie.
Zreszta gdybyście widzieli wielkie oczy pani ginekolog po uslyszeniu pytaniu o te wlasnie badania prenatalne to jedynie co można stwierdzić to to, iz znalazła swoj dyplom w paczce po chipsach. Jak juz się udalo jej wyjaśnić co to jest to stwierdzila, ze po co komus wiedziec czy dziecko ma jakies choroby genetyczne czy też jego serce rozwija się prawidłowo :(
@Souletto: ja wiem, ze zmiana lekarza prowadzacego ciaze jest srednia taka troche, ale moze jednak warto?
Nie wierze, ze nie ma w Tarnowie ani jednego dobrego ginekologa..To nie jest znowu takie malenkie miasto.

A co do badan prenatalnych - niestety NFZ nie refunduje wszystkich, a jedynie niektore i w konkretnych przypadkach.
@Souletto: tu rację ma @agaja - jeśli żona nie ma 35+ bądź czegoś nieciekawego w historii medycznej, to NFZ nie zapłaci za całość.
Poza tym, to nie jest tak, że idzie się do byle lekarza, który potwierdzi ciążę i u niego zostaje, tylko jak się dowiadujesz o ciąży to wybierasz konkretnego lekarza - w kontekście badań prenatalnych - np. posiadającego certyfikat FMF (lista lekarzy dostępna w internecie).
jeśli żona nie ma 35+ bądź czegoś nieciekawego w historii medycznej,


@Aganiok__: z tego, co kojarze, to oprocz wieku wskazaniem sa przypadki chorob genetycznych w rodzinie i nieprawdlowosci wykryte podczas USG, np za wysokie tetno (u mnie tak bylo - bardzo zle sie czulam w dniu wizyty,normalnie mam niskie cisnienie, a wtedy bardzo wysokie - a ze lekarz wiedzial, ze sie zastanawiamy z mezem nad tym USG, to w brzuch popukal
@agaja: dlatego napisałam ogólnie o czymś w historii medycznej - czy to jej, czy to rodziny, czy obecnie jakiś wątpliwości.
Poza tym dla mnie to normalne, że np. na prenatalne idę do innego lekarza niż prowadzący, ponieważ może dysponować lepszym sprzętem albo po prostu zajmuje się tym tylko i wyłącznie, 8h dziennie, więc jest w stanie dojrzeć więcej. A mieszkam w Gdańsku, także to nie kwestia miasta tylko wyboru najlepszej z
@Souletto refundowane badania prenatalne są tylko dla kobiet 35+ poniżej tego wieku są płatne. Ale to nie są zawrotne kwoty jeśli prowadzicie ciążę na NFZ
Samo badanie USG prenatalne w 13 tygodniu 200 zł zależy od lekarza + badania z krwi które uzupełniają badanie USG w okolicach 100 zł zależy od laboratorium.
Ja bym już dawno zmieniła lekarza gdybym tak miała prowadzona ciążę. Nie jest problemem zmienić prowadzącego jedynie należy dobrze sobie
Dzięki za odpowiedzi. Różowy juz jest juz w domu, wszystko generalnie okej. Po przyjeciu do szpitala Pan doktor stwierdzil zaawansowana infekcje ktora trwala juz od dluzszego czasu. Najlepsze w tyn wszystkim jest to, że stwierdzil to gołym okiem. I zrobil to dosłownie po chwili jak moj różowy nogi przed nim rozłożył : D Szkoda ze pani Ewa nie umiala tego zrobic przez tak dlugi okres. Przenieslismy sie juz do innego lekarza, w