Wpis z mikrobloga

@BJXSTR: tak, dokładnie to, z tego samego sklepu (no, z angielskiego oddziału tego samego sklepu xD).

Gotowy do użycia po wyjęciu z opakowania, ale jedną rzecz będziesz musiał ogarnąć - tam w zestawie jest mały filtr bazooka mocowany od wewnątrz przy kraniku (coś jak na obrazku poniżej), no i to nie daje rady. Jak sypniesz choć trochę lepiej chmielem, to się zatyka zaraz na początku spuszczania i musisz po prostu brzeczkę
Pobierz kontra - @BJXSTR: tak, dokładnie to, z tego samego sklepu (no, z angielskiego oddział...
źródło: comment_h6yPhcuUixkQE9iA8fZJEsVIinFGj7tY.jpg
@BJXSTR: tak, 50l, praktycznie pod rant. Normalnie też bym brał 30, ale jak kupowałem, to akurat była taka promocja, że 50tka była tańsza niż 30tka xD No ale w sumie spoko, będzie łatwiej robić jakieś większe zasypy.
@Jackson_Hill: czemu nie? :P Tutaj juz wchodzi sama technika robienia piw wysokoekstraktowych, no ale na pewno latwiej jak masz duza objetosc, bo latwiej ogarnac wiekszy zasyp, odparowac itd.

Przychodza mi do glowy dwie rzeczy, ktore moga byc problematyczne:
1) Nie masz tutaj mozliwosci "eleganckiego" przerwania filtracji - filtrat po prostu caly czas cieknie z sita, i jezeli uzyskales juz taka objetosc jaka chcesz i chcesz przerwac, to musisz po prostu wiadro
@kontra: chodzi mi o to, że zacieram wg brewtarget w lidlu i po zacieraniu i wysładzaniu spuszczam do gara już do zera. Więc pytanie było bardziej o mniejszą ilość wody, niż większą słodu :) tu robisz całą warkę na raz uwzględniając wodę do wysładzania przy klasycznym podejściu?

edit: a sorry, nie doczytałem jak to jest z tym klarsteinem