Wpis z mikrobloga

@malinowydzem: Wczoraj przyprowadzilem samochod, samochod stal 3lata. Uruchomiony na rok i teraz u mnie. Poprzedni wlasciciel jedyne co pamieta to Mobil (,). Sam samochod uratowalem przed kasacja i chce go uruchomic, bo w ladnym stanie jest, ale nie mam bardzo wiedzy na motoryzacji i sie zaczynam uczyc tego.
@kozaqwawa: On stał 3 lata i poprzedni wlasciciel postanowil nim jezdzic. Dolal troche mobila i latal. Az dziwne ze to wytrzymal. Sam go przyprowadzilem 120km na spokojnie i wytrzymal. Dzisiaj juz nie ruszalem, ale i tak akumulator nie ruszyl.

@WiewiurPL: Wlasnie glosy sa na mineralny 15w40, albo polsyntetyk 10w40. Rowno 2 grupy na forach poloneza i kazda krzyczy na druga bez dobrej pomocy.

Ostatecznie chyba bede robil tak ze wleje
@Plaben: polonez to jest silnikowo troche gniotsa-nielamiotsa nie pamietam którego 1,6 my mielismy z którym wtryskiem ale tam nawet specjalnie nie przeszkadzała krzywo wkręcona świeca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Plaben: Imo 10w40, jak Ci będzie żarł olej (ale przy takim przebiegu to wątpię) to wlej 15w40 i tyle.

Po takim postoju zobacz też gumowe węże od chłodnicy do silnika żebyś potem w trasie nie miał niespodzianki.

Na kanale sprawdź sobie filtr paliwa, jeśli to plus to gdzieś w okolicach tylnego mostu będzie. Może akurat nie jest całkowicie zardzewiałe to wtedy warto wymienić. Jeśli jest to wtedy pierwsza zasada fso, jeśli
@Plaben Kanalu nie mam, ale studiuje w Warszawie. Jaram sie takimi sprawami wiec jakby co to wal smialo, z checia pomoge i moze nawet czegos naucze ;)
@epll: Dzieki, bede siedzial i wszystko ogladal. Ogolnie chce wymienić uszczelke pod klawiatura po wlasciciel mowil zeby tam zajrzeć. 10w40 połsyntetyk, tak?

@Ulica: PW? Ogolnie chetny jestem na każdą pomoc, to pewnie jesli sie dogadamy to przy piwie mozna cos kiedyś działać
@Plaben: Do tej sieczkarni lej byle co. Nie zaszkodzi.

Sam samochod uratowalem przed kasacja i chce go uruchomic, bo w ladnym stanie jest, ale nie mam bardzo wiedzy na motoryzacji i sie zaczynam uczyc tego .


Złe auto dla laika, dobre do zostania mechanikiem samoukiem, i radzę się szybko uczyć bo twój mechanik szybko zostanie milionerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)