Wpis z mikrobloga

8.03. Bądź feminazistką. ( ͠° ͟ل͜ ͡°) Zrób je#itną manifestację z okazji dnia #rozowegopaska. Całkowicie zdezorganizuj ruch we stolycy. Wkurz wszystkie #niebieskiepaski. Strolluj wszystkie różowe, które w przeciwieństwie do ciebie nie mają wąsów i golą nogi, a teraz przez ciebie nie mogą dojechać do swoich niebieskich (którzy i tak zresztą zamierzają je upokarzać patriarchalnym wręczaniem prezentów i gotowaniem kolacji). Profit? #logikarozowychpaskow
  • 13
@khaes Czasy się zmieniają, teraz problemy są inne. Wtedy też były takie Grażyny jak OP, które narzekały, że jest dobrze jak jest i po co robić zamieszanie. Ja mam szacunek dla osób, którym się chce, bo tylko dzięki takim osobom coś się zmienia.
@alicemeow: Biedna ty, chlipchlip. I kobiety tak bardzo uciskane przez patriarchat, że przechodzą wcześniej na emeryturę (skandal i szowinizm), muszą chodzić na te straszne urlopy macierzyńskie, mają przywileje w wielu firmach rekrutacyjnych, a w niektórych wręcz naciskają na to, żeby kobiet było tyle samo, co mężczyzn, pomimo że część z nich ma dużo niższe kwalifikacje. No, ale cóż - jest jeszcze tyle do wywalczenia! #!$%@? strajk na pół Warszawy, może uda
@Pyanopsion Ja nie jestem biedna. Uważam tylko, że wciąż zostało bardzo dużo do zrobienia, więc zamiast kierować się szkodliwymi stereotypami, cieszę się, że są osoby, którym chce się coś robic :)
@alicemeow: Pewnie, że stereotypy są złe. Chyba, że dotyczą białych, hetero, mężczyzn, osób o konserwatywnych poglądach czy innych osób których nie lubimy/ nie zgadzamy się z nimi. Wtedy można walić nimi do woli.
Swoją drogą najpierw porównujesz mnie do stereotypowej Grażyny, po czym stwierdzasz, że stereotypy są złe.
Hipokrytka.
@Pyanopsion czytając Twoja wypowiedź wywnioskowałam, że jesteś jak jedna z tych kobiet, które 100 lat temu nie walczyły o prawa wyborcze choćby, bo twierdziły, że jest dobrze jak jest i nie ma o co robić hałasu - nie przypisałam Ci cech typowej Grażyny, tylko zastosowałam skrót myślowy. Twoje słowa świadczą o tym jak będziesz postrzegana.
Stereotypy zawsze są złe i szkodliwe. Feminizm walczy ze stereotypami, bo opowiada się przeciwko narzucaniu innym sztywnych
@Pyanopsion poza tym, apeluję o trochę empatii i zrozumienia, spróbuj wejść w buty kobiety mieszkającej w małej wsi, która jest ofiarą przemocy seksualnej ze strony kogoś z pozycji władzy, albo kobiety, która ma już dwójkę dzieci, zostaje zgwalcona przez męża i nie może usunąć ciąży. Pomysl o kobietach, które mieszkają w małych miasteczkach o ogromnym bezrobociu i doświadczaja przemocy seksualnej ze strony swojego szefa. To są ogromne problemy i to dla tych
@alicemeow: W takim razie nie można by ci pozazdrościć daru dedukcji (a już tym bardziej umiejętności stosowania skrótów myślowych). Tak się składa, że 100 lat temu feminizm miał rację bytu w przeciwieństwie do współczesnej jego odnogi, według której kobieta powinna być bardziej uprzywilejowana od mężczyzn. Feminizm walczy ze stereotypami? Szkoda, że nie powalczy o prawa mężczyzny, który nie może dostać praw do opieki nad dzieckiem (nawet, jeżeli ma lepsze warunki do
@Pyanopsion Ależ walczy, francuskie feministki mega wspierają mężczyzn w walce o opiekę nad dziećmi. Akcja #metoo również miała na celu zwrócenie uwagi na przemoc seksualną i nie tylko wobec mężczyzn (choćby przypadek Kevina Spacey). I to jest super, bo te akcje powoli odnoszą sukcesy! :) Feministki nie chcą być uprzywilejowane, chca, żeby kobiety były traktowane partnersko. Chcą zmiany postaw i świadomości. Widzę, że masz duże braki w wiedzy, więc zamiast coś krytykować,
@alicemeow: Od spraw mobbingu i molestowania są zgola inne jednostki (przypominam również, że problem nie dotyczy tylko kobiet), więc nie wiem dlaczego akurat feministki miałyby się tym zajmować.
Podobnie wolałabym żeby nie próbowały dotykać tematu aborcji, po tym, jak po zeszłorocznym czarnym proteście organizatorki stwierdziły, ze kobiety w nim uczestniczące są za aborcja na żądanie. Chyba jednak zostanę przy antykoncepcji.
Akcja metoo natomiast, co jest powszechnie wiadome, okazała się jedną wielka