Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Słuchajcie, jest problem, pomóżcie xD
Ponad rok temu na jednej z rosyjskich grup fanowskich na VK, związanych z polskim contentem, napisał do mnie gość. Nazwijmy go Sasza. Z Saszą rozmawiało się dobrze, okazał się miłym nastolatkiem z Moskwy, wszystko spoko. Jako, że nie mam zbyt wielu znajomych ani także potrzeby, na WKontakcie nie siedzę zbyt często, więc doszliśmy do porozumienia, by przerzucił się po prostu na fejsa.
Z czasem jednak Sasza zaczął ciągle na tym fejsie przesiadywać. Mój rosyjski jest na poziomie "akceptowalnym" - z pomocą słownika potrafię się bez problemu dogadać z Rosjaninem, toteż i z nim rozmowa jakoś płynęła. Z pozoru niezobowiązująca, o jakichś tam pierdołach, czy o tym, jak wygląda życie w Polsce.
Z czasem okazało się, że Sasza ma lat 14 i chodzi jeszcze do szkoły. Trochę mnie to zszokowało, no ale okej, teraz rozumiałem, czemu po moim rzuceniu bluźnierstwa się trochę krzywił.
Z biegiem miesięcy, bo znamy się od ponad roku, chłopak stał się uciążliwy. Ciągłe rozmawianie po rosyjsku mnie po prostu męczy, gość pisze do mnie dosłownie codziennie i gada o totalnych pierdołach, a z czasem zaczął nawet obsypywać mnie komplementami. A to że brodę mam ładną, a to że jestem mądry. Ukrywam się przed nim na fb jak mogę, odpisuję do niego raz na tydzień jednym zdaniem (jako odpowiedź na codzienne elaboraty), ale ta sytuacja mnie przerosła, gdy powiedział, że jestem jego najlepszym przyjacielem, że zawsze pomagałem mu gdy czuł się źle (???) i z chęcią by mnie przytulił. W tym momencie się przeraziłem, bo nie wiem o nim prawie nic, gadaliśmy sobie tak po prostu i nie chcę nawiązywać żadnych przyjacielskich relacji w tym momencie, szczególnie z niedojrzałą osobą z innego kraju. Nawet nie wiem, czy to co on gada, to jest czysto przyjacielskie, czy po prostu się we mnie zakochał (rozmawiając o dziewczynach, unikał tematu).

Powiedzcie mi moi drodzy, jak wybrnąć z takiej sytuacji? Nie chcę zablokować człowieka tak ot, bo cholera wie jakie chłopak ma problemy (nie wiem o nim w zasadzie nic), ani też nie miałbym mu wgl jak pomóc. To nie w moim stylu. Nie mam też jak dotrzeć do jego rodziny, by mu to wyperswadowała, a mój rosyjski nie jest tak dobry, bym sam z nim poważnie rozmawiał na takie tematy. Pomóżcie :(
#rosja #pomocy #facebook #gimbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Słuchajcie, jest problem, pomóżcie ...
źródło: comment_2akhm6zPBOdV4O2CMGPQ0oUxbDBMxGLC.jpg
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym mu napisała, żeby spasował z tematem, bo tak naprawdę się nie znacie i w realu się nie poznacie. Jeśli to nie pomoże, napisałabym, że Twoja dziewczyna jest zazdrosna, że z kimś tak piszesz i nie rozumie o czym, bo nie zna rosyjskiego. Jeśli koleś nie odpuści, zablokowałabym go. Nie bierz odpowiedzialności za innych ludzi.