Wpis z mikrobloga

Mirki chce kupić #samochody.
Sąsiad namawia mnie na #mazda.
Wczoraj pojechałem zobaczyć taką mazdę z rocznik 2005.
A że się nie znam to pojechaliśmy do mechanika.
No i poza rdzą i czujnikiem poduszki powietrznej mechanik nie miał się do czego przyczepić.
Komputer tylko pokazywał błąd poduszki.
Zero wycieków.
Zawieszenie sprawne.
Klima działa itd.
I tak się zastanawiam czy to auto było takie dobre czy mechanik kiepski.
Jutro jadę zobaczyć kolejną i tak nie wiem jak ugryź temat.

#falszywyrozowypasek
to będzie moje pierwsze auto za kupione poza znajomymi a trzecie w życiu
  • 19
  • Odpowiedz
@Lon-Luvois-Fuller: a co w tej cenie nie gnije? Tak naprawdę to potrzebuje auto na kilka miesiecy na dojazdy 150km w jedną stronę. Potem albo się przeprowadzam z rodziną albo szukam innej roboty.
A wtedy auto sprzedam. Bo mam swojego seata który super się sprawdza ale nie na długie trasy.
Pytanie czy taka starsza mazda da radę zrobić 30kkm
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Mazda jest spoko, ale jak kupujesz taką poniżej 10 lat. W wieku 10+ to bym się w nie nie pchał. Jesteś różowym (więc w domyśle nie oczekujesz super prowadzenia się, trzymania w zakrętach etc.) to kup sobie Megane II, za tą kasę co mazda będzie z 2 lata młodsza i 10 razy wygodniejsza, praktyczniejsza i bardziej przestronna, no i można dostać je ze skrzynią 6 biegową, więc nie będzie piłowania
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: wypadanie zapłonu, przerywało i pracowało na 3 cylindry, bardzo lubiła olej no i dodatkowo cały silnik zalany był olejem bo uszczelniacze puszczały
no ile to jeszcze nei wiem pewnie zawoła ~4k
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 rejon w których się poruszasz, zamieszkuje spora społeczność z forum mazdaspeed więc z łatwością znajdziesz chętnego do wspólnych oględzin takiej trójki. Silniki 1.6 i 2.0 znakomici sprawdzają się z LPG. Swoją 2.0 mam od ponad 3lat i nic w niej nie robię.. Nic się nie prosi o naprawę. Filtry, olej i paliwo;) Dlugo szukana wersja z końcówki serii BK. Bez ognisk korozji i sam zrobiłem prof konserwe. Idzie to ogarnąć za
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 nie jestem w stanie solidnie ocenić tej 6tki. Znam 3ki BK i tu mogę pomóc. Szukaj kogoś co zna ten model bo nim wiele lat jeździł. Innych osób nie słuchaj. Zapraszam do odpowiedniego działu modelowego na forum. Jest też dział gdzie możesz podać link do oferty i poprosić osoby które znają się na tym co mówią o ocenę. Forum Mazdy jest ogromne w porównaniu do wiekszosci modeli i marek więc łatwiej
  • Odpowiedz