Wpis z mikrobloga

Dobry cykl fantasy jakiś ktoś może poleci? Ale taki bez sci-fi bo nie lubię. Przykładowo z tego powodu nie dałem rady doczytać Pana lodowego ogrodu Grzędowicza mimo iż wszyscy zachwalają.
Czytałem:

- Wszystko Tolkiena,
- Wszystko Cook'a
- Wszystko Piekary
- Wszystko Sarah J. Maas
- Wszystko Sapkowskiego
- Większość Salvatore (Legenda Drizzta)
- Większość Butcher'a (Akta Dresdena)
- Większość Pratchett'a (chwilowo nie mam ochoty na więcej)
- Większość Tada Williams'a
- R.R. Martin - Pieśni lodu i ognia
- M. Wegner - Opowieści z meekhańskiego pogranicza
- Le Guin - Ziemiomorze
- Hearn - Opowieści rodu Otori
- Canavan - Cykl o Kyralii (przyznaje, że takie sobie)
- Różne pozycje z Forgotten Realms (głównie jak byłem młodszy ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Masa innych pojedynczych tytułów, których teraz nie pamiętam

Malazańska Księga Poległych Eriksona czeka na lepsze czasy nie wiem czemu ale nie mogę się za to zabrać. Podobnie ma się sprawa z Kronikami Amberu Zelaznego. Podobno oba cykle wyśmienite, kiedyś z pewnością przebrnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś coś?

#literatura #ksiazki
  • 19
  • Odpowiedz
Większość Pratchett'a (chwilowo nie mam ochoty na więcej)

- Większość Tada Williams'a

- R.R. Martin - Pieśni lodu i ognia

- M. Wegner - Opowieści z meekhańskiego pogranicza

- Le Guin - Ziemiomorze

- Hearn - Opowieści rodu Otori
  • Odpowiedz
@Shank: to niesamowite że wymieniłeś tyłu autorów a najlepszego moim zdaniem, Sandersona, tutaj brakuje :D przeczytałem prawie wszystko Brandona a wszystko mam i nigdy nie zawiódł
  • Odpowiedz
@Sandek: @Croudflup: Fakt, nie czytałem nigdy nic Sandersona, w sumie sam nie wiem czemu. Te wszystkie jego cykle są ze sobą powiązane, czy może są osobne? Od czego w takim razie warto zacząć?
  • Odpowiedz
@Shank: China Mieville piszę dobrą fantastykę, ale w różnych stylach. Polecam szczególnie trylogię Dworca Perdido, takie dziwne fantasy. Oraz "Miasto i miasto".
  • Odpowiedz
@Shank: Wszystkie książki Sandersona z tego co wiem są z jednego Cosmere (poprawcie mnie jak się mylę). Sam czytała tylko właśnie Archiwum Burzowego Światła całkiem niedawno i wsiąkłem w ten świat momentalnie xD
  • Odpowiedz
@Shank: Sandersona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość tego co napisał dzieje się w Cosmere, ale poszczególne cykle można czytać osobno. Jedyne co, to fajnie przeczytać Warbreakera przed Słowami Światłości( 2 tom Archiwum Burzowego Światła).
@marianbaczal:

Terry Goodkind

()
  • Odpowiedz
@marianbaczal: Narnie czytałem, Goodkind jakoś mi też nie podszedł, zatem tu jesteśmy zgodni. Jordana coś tam czytałem ale nie pamiętam - zerknę, dzięki :)

@Chrystus: Pierwsze słyszę przyznam, ale zajrzę dzięki. Apropo co masz na myśli przez dziwne?

@Sandek: @yeron: Chyba się zdecyduję, wali ten Sanderson ze wszystkich okien, drzwi i lodówek chyba miliony ludzi się nie mylą ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Shank: Dziwne w tym sensie, że można przyjąć, że jest to sci-fi, które przypomina fantasy, albo fantasy, które wygląda jak sci-fi. Coś jak steampunk, tylko, że w przyszłości, z masą obcych ras, ale całkowicie innych niż ograne krasnoludy, czy elfy.
  • Odpowiedz
@Croudflup
@Shank
Jeśli zaczynasz od Drogi królów (najlepsza seria, ale trochę wolno się rozkręca), to przeczytaj Warbreaker przed Słowami światłości a już koniecznie przed Oathbringerem (który wbrew temu co mówi obrazek już wyszedł). Przed nim koniecznie przeczytaj też Edgedancer.

Jeśli zaczynasz od Mistborn to też dobra seria, ale pamiętaj, że tutaj jeszcze Sanderson nie miał tyle doświadczenia, późniejsze książki są lepsze

Elantris jest najsłabszą książką Sandersona i najlepiej przeczytać ją
  • Odpowiedz