Wpis z mikrobloga

  • 5
Mirki, zaraz mnie coś strzeli. Nie mogę od listopada znaleźć sensownej pracy. Ciągle coś stoi na przeszkodzie - a to chcą kogoś na weekendy, a to praca w nocy albo wieczorami, stawka 10zł/h netto. Chcę znaleźć zwykłą pracę niefizyczną, najlepiej coś podstawowego w IT w Warszawie, w normalnych godzinach, żeby chociaż te 15 do ręki było... Mam 1,5 roku doświadczenia w testowaniu manualnym, a pomimo tego żadna firma się do mnie nie odzywa. Umiem też podstawy Javy i SQLa. Muszę ciągle pożyczać kasę na czesne od rodziców, bo nie mogę się nigdzie zatrudnić, a desperatem w biedronce nie chcę być. Co robić? ()
#warszawa #praca #pracbaza #it #programowanie #korpo #korposwiat #pomocy #kiciopyta
  • 16
  • Odpowiedz
@Marfii: Tester manualny = człowiek z ulicy. Naucz się Selenium, poczytaj trochę, może jak Ci się uda, odpękaj ISTQB i każda kropo Cię weźmie na początek.
  • Odpowiedz
@Marfii: od listopada? No właśnie od listopada do końca lutego prawie nie idzie znaleźć pracy ze względu na zastój w rekrutacjach. Ogłoszenia niby są, ale mam wrażenie że dla reklamy bo mniej niż połowa zgłoszeń jest otwierana. Powinno być lepiej zaraz. Tak od połowy marca zaczyna się wszystko ruszać
  • Odpowiedz
@Marfii: 700zł netto za egzamin, jeśli mnie pamięć nie myli. Materiały znajdziesz. ewentualnie poucz się i wpisz w CV, że jesteś gotowy podejść do egzaminu. Ale to jest inwestycja w siebie, pomimo tego, że samo z siebie niewiele wnosi do tematu.
  • Odpowiedz
@Marfii: a na testera manualnego obecnie pchaja sie ludzie z wszystkich dziedzin. Poczytaj fora i fb grupy dla testerow. Nawet kopacze dolow na budowie chca przechodzic na testera manualnego. Rekrutacja w qa to obecnie cyrk gdzie cv skladaja wszyscy ktorzy nie maja sensowej pracy po za it. Jakos trzeba was przesiac.
  • Odpowiedz
@Marfii: Serio 1.5 roku w testowaniu i nic nie mozesz znalezc? Co testowales? Ja mam pol roku doswiadczenia w testowaniu gier + rok w testowaniu apek webowych, teraz przechodze do nowej firmy i bede mial 40/h na b2b, a Ty nie mozesz znalezc za 15zl/h? Moze problem lezy w cv? Zobacz sobie na yt 'przetestuj swoje cv' Rosinskiego. Od siebie polecam tez zalozyc profil na linkedin i pododawac rekruterow it.
  • Odpowiedz