Wpis z mikrobloga

W mojej #pracbaza mamy w męskim gronie niepisaną umowę - #!$%@?ć 8 marca i Dzień Kobiet! XDDD Całość bierze się stąd, że jeszcze przed paroma laty ten dzień był obchodzony normalnie - robiliśmy solidarną zrzutę, za to kupowaliśmy kwiaty, jakieś ciasto/ciastka, robiliśmy kawkę i zapraszaliśmy wszystkie #rozowepaski gdzie każda dostawała w zęby badyla, wspólnie posiedzieliśmy przy kawie i wszyscy zadowoleni. Nie mówię, że to jakiś super prezent, ale bardziej chodziło o to, żeby było miło. Jednak po czasie doszedł #!$%@?, bo same panie nie dawały nic od siebie, ani na Dzień Mężczyzny, ani na Dzień Chłopaka, tym bardziej że #!$%@? jego mać to nas facetów jest mniej. Jedyne co dostawaliśmy to jakieś "wszystkiego najlepszego w wasze święto chłopcy!" - w #!$%@?ę sobie wsadź te życzenia (ʘʘ)
Teraz 8 marca jest w pracy tematem tabu ( ͡° ͜ʖ ͡°) My udajemy, że to najnormalniejszy dzień w roku, one nadąsane w swoim gronie dyskutują tylko o tym, co tam ich Janusz musi szykować na ten romantyczny wieczór. Zero życzeń, trochę dziwnie, no ale ja #!$%@?... Dzień Kobiet trzeba obchodzić prawie jak jakieś Święto NIepodległości, a o nas facetach to już nic? Wstydźcie się wszystkie kobiety, które też to tak olewacie. DYSKRYMINACJA O KTÓREJ SIĘ MÓWI!!!!1111
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzienkobiet #8marca
  • 57
  • Odpowiedz
@frikuu: troszkę smutek, mogliście też zostać przy składaniu życzeń jak one, a nie bawić się w taką dziecinadę.
U nas chłopaki nam zawsze dają slodycze, a my mamy zrzutę na jakiś dobry alkohol dla nich. I też jest ich kilka razy mniej, wiadomo, że muszą wydać więcej. Serdeczność jest fajna.
  • Odpowiedz
@frikuu: u mnie przeciwnie, w szkole zawsze dla chłopaków prezenty, zabawy, quizy, a oni nam dzisiaj nawet życzeń nie złożyli. (°°
  • Odpowiedz
Jak mnie rozwalają takie symetryzacje typu Dzień Mężczyzny czy Dzień Chłopca.


@glonstar: popieram. Jak tylko słyszę 'Dzień mężczyzny' czy 'Dzień chłopaka' łapie mnie żenuncja i muszę się przejść.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: płcie nie są zrównane, jeszcze długo nie będą niestety, ale ten dzień jest symbolem tej walki, uzyskania praw wyborczych, prawa pracy, dostępu do edukacji, upamiętnienie ofiar tej właśnie walki. To kwestia sensu świętowania i owszem, świętuje się też rocznice śmierci poszczególnych świętych.
Dodatkowo chciałabym zauważyć, że świętowany jest dzień mężczyzny i dzień chłopaka, a w przypadku kobiet nie ma dnia dziewczynki, więc to by było na tyle z wyrównania według
  • Odpowiedz
@frikuu: u mnie to samo, tylko że dwóch niestety coś przyniosło dla tych desek .-. myślałem że to lakier do drewna xD ale nie #!$%@? cuksy na #!$%@? 8 marca 2018 #!$%@?Ć 8 MARCA!!!
  • Odpowiedz
@Lisek_Chytrusek: eee tam. Przesadzasz :) W cywilizownym swiecie bywa ze macie nawet wiecej przywilejow od mezczyzn. Fakt, nie jest tak na calym globie. No ale to temat na dluzsza dyskusje. A co do tych dni mezczyzny i chlopaka, to przeciez nie taaak! To tylko rograniczenie wieku. Do pewnego momentu mamy dzien chlopaka, a pozniej mezczyzny. Natomiast male dziewczynki otrzymuja swoja porcje atencji razem z kobietami :)
  • Odpowiedz
Jezu ja bym nie dał rady pracować w miejscu, gdzie większość stanowią kobiety. To musi być koszmar (ʘʘ)
  • Odpowiedz