Wpis z mikrobloga

Czemu większość facetów ma ból dupy 8 marca? Że jak to dzień dla połowy społeczeństwa?! Czemu kobietom cokolwiek się tego dnia od nas należy?! Zwyczajnie miło jest dostać tego kwiatka ( bo już nie wspomnę o jakimś większym zaangażowaniu z waszej strony). Też macie swój dzień chłopaka 30 września i nie spotkałam się z tym, żeby dziewczyny robiły dramat,bo wypada tego dnia coś wam kupić. W dodatku wymysliliscie sobie Dzień Mężczyzny, który wypada jakoś zaraz po dniu kobiet. Wymysliliscie na społeczeństwie dwa WASZE święta, więc trochę godności i nie piszcie,że święto kobiet to wymuszone i nic nie wnoszące ani upamiętniające święto.
  • 20
@tilps Ja generalnie mam dość obojętny stosunek do takich dni. Raczej symboliczny. Ale myślę, że niektórym może przeszkadzać brak symetrii w dniach kobiet i mężczyzn. Faceci mają dzień mężczyzn który i tak jest średni traktowany poważnie. Kobiety mają dzień kobiet, walentynki, tłusty czwartek i pewnie jeszcze coś pominąłem. Niektórym mogą też te demonstracje kobiece 8 marca przeszkadzać, mężczyźni raczej demonstracji w dzień mężczyzn nie robią. Niektórzy moga jeszcze pamiętać jak swuetowano ten
@magucio: @kemawir123: może faktycznie dzień kobiet ma większy rozgłos w mediach i społeczeństwie niż dzień mężczyzny, ale ja na przykład zawsze pamiętam o waszym święcie i nie uważam, żeby było gorsze niż święto kobiet dlatego niemiło czyta mi się takie wpisy
@johny-kalesonny: nie nie robię, bo pracuję z samymi kobietami. Ale w szkole zawsze się robiło. U mojego chłopaka w pracy robili drobne prezenty na dzień kobiet jak i na dzień chłopaka. A w mojej poprzedniej pracy na dzień kobiet nic nie dostałam XD
@tilps: Ciekawe. Mi to nie przeszkadza, i w ogóle lubię dzień kobiet, bo widzę, że sporu dziewczynom sprawia to przyjemność - a lubię jak ludzie wokół mnie są szczęśliwi. Ale jak mamy być fair, to dzień mężczyzny / chłopaka praktycznie społecznie nie istnieje. Owszem w szkole też coś takiego robiliśmy (tysiąc lat temu), ale aktualnie to raczej nikt o tym nie pamięta, chyba, że osobisty różowy pasek.
@tilps jaka większość, garstka o to krzyczy, reszta ma w dupie, albo obchodzi i nie marudzi.

Ja żadnego drugiego święta nie wymyślałem, wypraszam sobie. Nawet nie pamiętam kiedy one są, nigdy nie "obchodziłem". XD
@tilps: ta, wymyśliliśmy sobie dwa dni, potem przypomnisz lasce o dniu mężczyzny "ja świętuje dzień chłopaka", przypomniesz o dniu chłopaka "ja świętuje dzień mężczyzny, chyba nie jesteś chłopaczkiem" ;]
A poza tym jaka inba, ja lubię dzień kobiet. :)
@tilps: Nie no, ogólnie spoko, pierwsza część ok. Zawsze małej coś kupuję , w pracy dziewczynom też robimy małą niespodziankę, ale dzień chłopaka? Mężczyzny? Przecież nikt nie wie kiedy i co to jest. Więc zarzut oddalony jako bezpodstawny...