Wpis z mikrobloga

Udało się - Nosacze okazały się bardzo chętne do współpracy po niemrawym początku ;)

zwykle czasem dość ciężko je wyhaczyć na małej odległości, lubią bujać się wysoko w koronach drzew, ale zdarza im się podejść bliżej i miałem sporo czasu, by cyknąć im kilka fotek. Niestety, nie udało mi się spotkać jakiegoś młodzika - raczej starsze osobniki.

Nie jestem ekspertem od zdjęć, więc proszę o wyrozumiałość :) Kilka fotek można obejrzeć tutaj na moim fanpage'u, a dla chętnych przygotowałem również po prostu paczkę ze zdjęciami do ściągnięcia, w dobrej rozdzielczości i bez znaku wodnego (chętnie wrzuciłbym całą galerię na Mirko gdyby była taka możliwość :/)

Mam nadzieję, że fotki Wam się podobają i gorąco zachęcam do odwiedzenia Parku Bako jeśli będziecie w pobliżu, bo to naprawdę fantastyczne miejsce. Jest dużo niedociągnięć, ale przyroda wynagradza wszystko :)

Chętnych proszę o plusowanie pierwszego komentarza - zawołam Was do gotowego wpisu z wizyty w Parku Narodowym, wraz z resztą zdjęć (innych zwierzaków) i pełną relacją ;)

#zwtravel
zbigniew-wu - Udało się - Nosacze okazały się bardzo chętne do współpracy po niemrawy...

źródło: comment_tHkWbwYzuUfAELU4Ar9jAkEVelgUgWJb.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
To jest aż nieprawdopodobne jak ten mem się przyjął. Widzę nosacza i myślę - Polak xD


@Cezarious: W Indonezji na nosacze mówi się monyet belanda (dosłownie: holenderska małpa), już 500 lat temu mieszkańcy Jawy i Borneo robili sobie jaja z Europejskich kolonizatorów porównując ich do nosaczy.
Ta małpa ma potencjał i Polacy nie byli pierwsi ze swoimi memami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem właśnie w Kuching - jeden dzień na park to słabo, ja miałem na miejscu dwa noclegi i jest niedosyt ;) ostatnie łódki dość wcześnie wypływają. A co do miasta to w sumie traktuje je tylko jako bazę wypadowa do pobliskich parków :D
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu
Cześć, mam parę pytań odnośnie Kuching:
- byłeś w jaskiniach? Warto?
- byłeś w tym parku z orangutanami? Warto?
- które parki/trasy polecasz?
Ja myślałem tylko o Bako, bo najbliżej i nie wiem czy warto gdzieś dalej jechać.
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: w jaskiniach nie byłem i nie wiem czy będę, na orangutany jadę jutro, byłem na razie tylko w Bako i polecam cały Park, trasę na wodospad w szczególności i nocny spacer z przewodnikiem. Nosacze najłatwiej wyjaczyć w promieniu kilkuset metrow od recepcji :)
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu dzięki za info, ja planowałem w sumie tylko 1 dzien w Bako. A wiesz o której ostatnie łódki są z powrotem? Bo gdzieś czytałem ze o 15, ale nie wiem czy to ostatnia do parku, czy ostatnia powrotna z parku.
  • Odpowiedz
Niby do 17, ale w praktyce nie wiem jak to wyglada, odpływają chyba wcześniej :/ najwiecej zwierzaków widziałem niedługo przed zachodem słońca, wiec sporo może Cię ominąć :)
  • Odpowiedz