Wpis z mikrobloga

Z OKAZJI DNIA KOBIET

W niedzielę ulicami Warszafki przeszła manifa feministek narzekających, jak to feministki, na patriarchat, aborcję, przemoc itp.

No to przyjrzyjmy się danym, ukazującym faktyczne nierówności między płciami w Polsce i na zachodzie.
-Kobiety na emeryturę przechodzą 5 lat wcześniej i żyją na niej dłużej
-10-40% mężczyzn wychowuje NIESWIADOMIE cudze dziecko (zrodlo- Robert Sapolsky "Human Sexual Behavior", wyklady na Stanfordzie. Różne dane, stąd szerokie widelki)
-Mezczyzni 9 razy częściej mają w pracy wypadki śmiertelne
-W Polsce na tle UE ma najniższa różnice w placach kobiet i mężczyzn (i jeden z wyższych wskaźników kobiet na kierowniczych stanowiskach).
-Niezliczone przypadki bonusów punktowych przy rekrutacji na staże, do uzyskiwania grantów z UE, programów Europejskich/krajowych kierowanych tylko do kobiet
-40 domów samotnej matki. Żadnego domu samotnego ojca.
-Niższe normy obciążeń dla kobiet w pracach fizycznych
-Niższe progi dla kobiet ubiegających się o pracę w wojsku czy policji
-W wypadku separacji wyłączną opiekę nad dzieckiem przekazuje się ojcom nie częściej niż w 2% przypadków. W wypadku rozwodu ponad 4%
Zatem nic dziwnego, że w Polsce MĘŻCZYŹNI POPEŁNIAJĄ SAMOBOJSTWO NIEMAL 7 RAZY CZESCIEJ NIZ KOBIETY

Z okazji dnia kobiet życzę więc wszystkim tfu, feministkom, faktycznej równości a normalnym kobietom, cóż, żeby równość między płciami nigdy nie nastąpiła.

PS: Oczywiście kobiety, kaleki, dzieci i starcy w XXI wieku na statkach pasażerskich mają pierwszeństwo w łodziach ratunkowych. Bo tam, gdzie nierówność oznacza przywileje dla kobiet to wszystko jest w porządku.

Tylko ja i tak do łodzi wchodzę pierwszy. Ktoś musi wyznaczyć kurs. Takie życie marynarza.

#feminizm #dzienkobiet
  • 159
  • Odpowiedz
@ediz4: jak najbardziej, niemniej jednak dana grupa walczy o prawa danej grupy, a nie o cały świat. Równie dobrze możesz się oburzać, że ich głównym hasłem nie są parytety pomiędzy białymi i czarnymi.
  • Odpowiedz
@Kir91:
-

Kobiety na emeryturę przechodzą 5 lat wcześniej i żyją na niej dłużej

Mozna to interpretowac jako Proba utrzymania patriachalnego modelu spoleczenstwa i nierowne traktowanie kobiet tak zeby zamiast pracowac wczesniej przeszly na emeryture i zajeli sie jako "babcia" wnukami.

10-40% mężczyzn wychowuje NIESWIADOMIE cudze dziecko (zrodlo- Robert Sapolsky "Human Sexual Behavior", wyklady na Stanfordzie. Różne dane, stąd szerokie widelki)

Prosze wytlumacz mi jaki to ma zwiazek z rownouprawnieniem w
  • Odpowiedz
@wanderlust00 no niestety nie byly to januszpole, a duze firmy z wieloma filiami. Pytaja zawsze, wiec co mam robic ;D mnie to nie dotyka, bo dzieci miec nie bede i sprawa zawsze jest prosta w moim przypadku. Ale tak to juz jest i wasze gadanie, ze nie ma... Bo przeciez nie wolno sie pytać, nic nie zmienia. A. Ostatnio w firmie prowadzonej przez kobiete, gdzie byly zatrudnione same kobiety - tam tylko
  • Odpowiedz
@r__k: ależ to hipokryzja - to jest wybiórcze traktowanie równości. To tak jakbym powiedział że chcę mieć taką pensję jak Ty ale nie zamierzam zwiększać swoich obowiązków do poziomu twoich.
  • Odpowiedz
  • 0
@lipa127 Z tymi łodziami zasadniczo masz rację, tylko dziś, kiedy jest nas ponad siedem miliardów kilka żeńskich topielców nie zrobi różnicy. Niemniej jednak moim zdaniem to ciągle jest słuszne, że kobiety i dzieci są ewakuowane.
  • Odpowiedz
@omnibus_semper:

Mozna to interpretowac jako Proba utrzymania patriachalnego modelu spoleczenstwa i nierowne traktowanie kobiet tak zeby zamiast pracowac wczesniej przeszly na emeryture i zajeli sie jako "babcia" wnukami....

Przecież kobiety średnio żyją dłużej a nie są przez system do tego zmuszane. Patriarchat daje przywilej kobietom - nie może być

Prosze wytlumacz mi jaki to ma zwiazek z rownouprawnieniem w spoleczenstwie polskim?...

Takie że mężczyzna zostaje z automatu ojcem dziecka żony a
  • Odpowiedz
@Micho_master akurat GUS nie jest zbyt precyzyjny, mój ojciec posiada firmę (jedną z najlepszych na świecie w swojej branży ale to nieważne) i teraz przychodzi taki GUS i trzeba wypełnić ankietę. Ile kupiłeś danego produktu w zaokrągleniem do ton, podaj cenę. 300kg, czyli w zaokrągleniu 0 ton za 789 zł. Ma sens, prawda?
  • Odpowiedz
@ediz4:

No czyli jednak niższą płacę sankcjonujesz. Bo chyba nie powiesz że facet dźwigający za jednym podejściem 50kg a kobieta np. 20 kg wykonują tą samą pracę. >

Jak wyzej normy dopasowane do usrednionej biologii....
No czyli kobiety w wojsku i policji powinni mniej zarabiać nieprawdaż?

Mowisz ogolnie nizsza place czy w wojsku i policji? Tak i nie.
Tak jesli kobieta jest na tym samym stanowisku i wykonuje mniej pracy fizycznej
  • Odpowiedz
@Kir91: podbijam jeszcze z tmatem dlaczego mlodej kobiecie ciezej znalezc prace,

historia z zeszlego miesiaca (moze konca stycznia)

moja zona jest kierownikiem sklepu w najwiekszej polskiej sieci dyskontow jakis czas temu kierownicy dostali przywilej zatrudniania pracownikow na wlasna reke (wczesniej robil to kierownik rejonu co bylo klopotliwe)

no i moja zonka dala ogloszenie na strone internetowa naszego miasta, zadzwonilo 5 osob miejsca byly 2

do wyboru miala 2 facetow 2 starsze
  • Odpowiedz
@wanderlust00: Akurat tutaj nie zgadzam się, że tak działa większość firm IT. Znam wiele, które albo nie zatrudniają kobiet (chyba, że do księgowości, kadr itd.) bo nie spełnia ich warunków (ale nie oglądają się na płeć a na umiejętności kandydatów).
Dla mnie problem ze słabszymi kobietami jest wydumany, bo jeśli występuje tak jak u Ciebie w firmie to jedynie świadczy o tym, że nie potraficie wybrać dobrego pracownika.

A propo konferencji
  • Odpowiedz