Wpis z mikrobloga

Z OKAZJI DNIA KOBIET

W niedzielę ulicami Warszafki przeszła manifa feministek narzekających, jak to feministki, na patriarchat, aborcję, przemoc itp.

No to przyjrzyjmy się danym, ukazującym faktyczne nierówności między płciami w Polsce i na zachodzie.
-Kobiety na emeryturę przechodzą 5 lat wcześniej i żyją na niej dłużej
-10-40% mężczyzn wychowuje NIESWIADOMIE cudze dziecko (zrodlo- Robert Sapolsky "Human Sexual Behavior", wyklady na Stanfordzie. Różne dane, stąd szerokie widelki)
-Mezczyzni 9 razy częściej mają w pracy wypadki śmiertelne
-W Polsce na tle UE ma najniższa różnice w placach kobiet i mężczyzn (i jeden z wyższych wskaźników kobiet na kierowniczych stanowiskach).
-Niezliczone przypadki bonusów punktowych przy rekrutacji na staże, do uzyskiwania grantów z UE, programów Europejskich/krajowych kierowanych tylko do kobiet
-40 domów samotnej matki. Żadnego domu samotnego ojca.
-Niższe normy obciążeń dla kobiet w pracach fizycznych
-Niższe progi dla kobiet ubiegających się o pracę w wojsku czy policji
-W wypadku separacji wyłączną opiekę nad dzieckiem przekazuje się ojcom nie częściej niż w 2% przypadków. W wypadku rozwodu ponad 4%
Zatem nic dziwnego, że w Polsce MĘŻCZYŹNI POPEŁNIAJĄ SAMOBOJSTWO NIEMAL 7 RAZY CZESCIEJ NIZ KOBIETY

Z okazji dnia kobiet życzę więc wszystkim tfu, feministkom, faktycznej równości a normalnym kobietom, cóż, żeby równość między płciami nigdy nie nastąpiła.

PS: Oczywiście kobiety, kaleki, dzieci i starcy w XXI wieku na statkach pasażerskich mają pierwszeństwo w łodziach ratunkowych. Bo tam, gdzie nierówność oznacza przywileje dla kobiet to wszystko jest w porządku.

Tylko ja i tak do łodzi wchodzę pierwszy. Ktoś musi wyznaczyć kurs. Takie życie marynarza.

#feminizm #dzienkobiet
  • 159
  • Odpowiedz
@Micho_master wlasnie tematy it, rachunkowosc, spedycja... Tutaj widac jaki jest problem rzeczywiscie. Wyobraz sobie, ze przyjeto mnie dopiero do pracy, jak dowiedzieli sie, ze mam partnerke i szansa, ze bede miala dzieci jest niebywale niska. Gdyby nie to, wybrali by pana, ktory mniej im z cv podchodzil, ale no rodzic nie bedzie.
  • Odpowiedz
Twoje ostatnie zdanie jest najlepsze, chyba nie wiesz na jakim portalu to napisales i jak absurdalnie to tu brzmi.


@GoplanaLodz: To, że jesteś przegrywem na wykopie nie znaczy, że wszyscy nimi są ;)
A teraz przeczytaj tamto zdaje jeszcze raz i zdaj sobie sprawę, że jeśli gdziekolwiek faceci mają lepiej to nie ze względu na płeć, tylko ze względu na to, że zamiast użalać się nad sobą i szukać wymówki w
  • Odpowiedz
Nie żebym propagował feminizm, ale wybrałeś kilka danych, które ci pasują zapominając o:

- według GUSu przeciętne wynagrodzenie mężczyzn jest większe od kobiet o 20,6% (a w niektórych branżach takich jak: finanse i ubezpieczenia o 36,7%);


@Micho_master: Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w tę bzdurę o gorszych płacach jedynie ze względu na płeć?

Po pierwsze ta statystyka nie mówi kompletnie niczego, bo podaje jedynie liczby (i tak wzięte z kosmosu), a nie
  • Odpowiedz
@Kir91: Z częścią rzeczy się zgadzam, natomiast przykład z wymaganiami do policji jest błędny, to jedna z niewielu służb(może jedyna?) gdzie wymagania są dokładnie takie same dla kobiet i mężczyzn.
  • Odpowiedz
@wanderlust00 chyba ci sie odpowiedzi popieprzyly, albo kompletnie nie wiesz juz co napisac na obrone siebie i reszty przegrywow z wypoku.
Do tego naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo nie narzekam na cokolwiek ze wzgledu na moja plec i nie snuje aluzji do tego, ze potrzebuje moje zycie zmienic.
Wsciekly stulejek ci sie odpalil chyba ;) ale spokojnie, ktorys tam cie poklepie po pleckach i bedziesz mial swiadectwo swojej zajebistosci i wyzszosci
  • Odpowiedz
@Kir91:

-Kobiety na emeryturę przechodzą 5 lat wcześniej i żyją na niej dłużej -

jak zostało to zmienione na wyrównany wiek 67 lat to wielkie oburzenie i zmiana władzy która obiecała powrót do poprzedniego

-10-40% mężczyzn wychowuje NIESWIADOMIE cudze dziecko (zrodlo- Robert Sapolsky "Human Sexual Behavior", wyklady na Stanfordzie. Różne dane, stąd szerokie widelki)

- ziemia jest płaska - źródło wykłady, publikacje: Dave Murphy, takie same źródla można dać dla ruchu
  • Odpowiedz
@wanderlust00 mam prace typowo intelektualna.Taa ploteczki,czesto pracuje po 10 h i nie mam czasu zjesc. A poza tym gowno mnie obchodza plotki.Nie moglam dlugo znaleźć pracy w zawodzie,bo zgadnij co wybierali mężczyzn.(Dostalam pracelę bez znajomości, dzieki konkursowi).Dodatkowo zamierzam w przyszłości zarabiać te minimum 5 k,więc czeka mnie jeszcze pare lat doksztalcania si. Rzygac mi sie chcę od takich wpisów na wykopie.
  • Odpowiedz
@Jedynaspiacakrolewna: Misiu kolorowy. Czy zarabiasz mniej od swoich męskich kolegów po fachu, którzy mają równe wykształcenie i doświadczenie w pracy, którą wykonujecie? Czy Twoje CV podczas poszukiwań pracy było równie dobre jak tych zatrudnionych mężczyzn?

Rzygać mi się chce od tego feminizmu i pożądania parytetów na siłę. Może trzeba było się lepiej uczyć, zrobić kursy czy cokolwiek mogłoby wzbogacić Twoją kandydaturę? Albo masz perfidny charakter i na rozmowie już im się
  • Odpowiedz
@Kir91: Niech te idiotki feministki, antify i inne czarne marsze idą walczyć o prawa kobiet tam gdzie ich nie ma czyli np. bliski wschód i afryka. Tam kobieta jest niczym i nie ma do niczego prawa. Ojciec sprzedaje ją za 2 kozy mężczyźnie a jej rolą jest być żoną i mąż może z nią zrobić wszystko.

A na zachodzie? Kobiety mają znacznie lepiej niż mężczyźni bo dostały równouprawnienie i zachowały kulturowe
  • Odpowiedz
Warszafki


@Kir91:

O ile mamy podobne spojrzenie na temat feminazistek (podobne, bo ja znacznie bardziej radykalne), to w kwestii szacunku do stolicy Twojego (i mojego) kraju masz nad czym popracować.

To, że do tego miasta ściągnęły hordy uchodźców z Polski B (i C i D), które po dostaniu pracy w południowo-zachodniej części miasta zwanej Mordorem sądzą, że coś w życiu osiągnęły i w związku z tym leczą swoje małomiasteczkowe kompleksy chodząc
  • Odpowiedz
@wanderlust00 Zarabiam tak samo.Mamy to samo wykształcenie.A do cv to bardzo podobnie,tylko przecież jestem kobieta i mogę zajsc w ciążę.Wyobraz sobie,ze wolałabym do 40 robić spokojnie karierę i w tej kwestii chętnie bym się chętnie zamieniła z facetami.
  • Odpowiedz
@Jedynaspiacakrolewna: Jeśli zarabiasz tak samo, to w czym problem? Jeśli chodzi o zatrudnienie, to musieli mieć lepsze CV, a Ty ich CV na oczy nie widziałaś, prawda? Znasz tylko swój punkt widzenia, rekruter porównał Wasze kandydatury i musieli mieć coś lepszego w ofercie. Ale teraz masz pracę i wszystko jest sprawiedliwie, tak?

Skoro wolisz karierę do 40, to kto Ci w tym przeszkadza? Czy jednak chcesz mieć dzieci, a natury nie
  • Odpowiedz
- według GUSu przeciętne wynagrodzenie mężczyzn jest większe od kobiet o 20,6% (a w niektórych branżach takich jak: finanse i ubezpieczenia o 36,7%);


@Micho_master: trochę jakbyś pytał czy jak masz 1000 kolumbijskich dolarów to jesteś bogaty czy biedny - nie wiadomo, dopiero treba zobaczyć co za możesz kupić. Tak samo z tą pracą, to że ktos za pracę dostaje x2 w stosunku do kogości innego jest bezużyteczną informacją, bo może ktoś
  • Odpowiedz